Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a magyarázat arra,hogy...

Mi a magyarázat arra,hogy deperszonalizációnál kívülről látják magukat az emberek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges az,hogy tudják mi történik?Hisz ez csak elvégre egyfajta hallucináció.Illetve melyik agyterületek aktiválódnak közben?

2022. aug. 4. 06:01
 1/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Mi a magyarázat arra,hogy deperszonalizációnál kívülről látják magukat az emberek?"

Az, hogy erről szó sincs. Nem "látják" magukat. Ha az arcukon egy piszokfolt lenne azt nem vennék észre.

Csak úgy érzik, hogy a saját személyiségük mintha egy másik ember lenne.

"Deperszonalizációs zavarban az egyén általában úgy érzi, mintha saját életének kívülálló megfigyelője lenne."

[link]

2022. aug. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem rossz tulajdonság az. A tükörbe nézés sem ártalmas. De nem kell mindig csinálni. Ha ez állandóan így van, lehet probléma.
2022. aug. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az agyban van egy testkép.

Ha ez hibásan kapcsolódik valahova, akkor embernek néz ki.

2022. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem látják kívülről magukat, ez is az érzékcsalódás/észlelési zavar része. Olyanok is vannak, hogy a kezét kisebbnek/nagyobbnak látja/érzi, vagy az idő múlását lassabbnak, gyorsabbnak. A DP tesója a derealizáció, itt a távolságokat nagyobbnak/kisebbnek, környezetet idegennek, furcsán megváltozottnak. Nem hallucináció, mert a deperszonalizált személy nem lát valótlan dolgokat, csak a valóságot picit torzultabban.

Több elmélet is van a jelenség magyarázatára.

- Agyi hormonok egyensúlyának borulása

- Jobb és bal agyfélteke szinkronjának borulása

- Agy érzékelésért felelős része sérült/átmenetileg nem jól működik.

Olyasmi ez, mint amikor belevakuznak a szemedbe és percekig fényeket, meg foltokat látsz. Ez se hallucináció, csak átmeneti zavar.

2022. aug. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már volt benne részem, nem láttam magam kívülről.

Tünetek: mikor beszéltem olyan volt mintha nem en beszélnék

Mikor megfogtam a saját testreszeim olyan volt mintha valaki mast fognám meg

Megkérdőjeleztem a saját gondolataim

A tükörbe nézés egy nagyon rossz es furcsa dolog volt

2022. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!