Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki bele önti pl permetet só...

Aki bele önti pl permetet só savat gyótcert szeny viz tisztittóba azt kitudgyák szűrni vagy bele megy Dunába el pusztulnak halak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
99%
Azt nem tudom, de egy mondatban kereken 20 helyesírási hiba rekordgyanúsnak tűnik.
2022. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%

A "gyótcer" mindent visz :))


Kérdező, a válasz, hogy nem, vagy csak részlegesen tudják kiszűrni ezeket az anyagokat a szennyvízből, például többször lehetett hallani, hogy gyógyszerszármazékokat mutattak ki élővízből (esetleg ivóvízből is?).

2022. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
97%
Nemvárt folyásom lett csak attól, hogy ezt elolvastam. Pedig férfi vagyok. Minden esetre égetek egy kis mirhát, mert a fene se tudja milyen démont sikerült megídézni ezzel a pár sorral...
2022. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerrel (így kell helyesen leírni) nem az a baj, hogy beleöntik a lefolyóba, mert az elég ritkán fordul elő. A gyógyszerekkel a legnagyobb baj, hogy a szervezetünk nem bontja le őket teljesen, tehát sok gyógyszert - miután elvégezte a dolgát odabent - simán kipisilünk. Ez fokozottan igaz például a fogamzásgátlókra.


A sósav meg amúgy egyáltalán nem probléma, mert az milliószorosra hígulva nem csinál semmit.

2022. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

1#

Valószínűleg ezt a kérdést is ő tette fel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__11869..

Ez szintén egy helyesírási „gyöngyszem”.

2022. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!