Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van bármilyen természettudomán...

Van bármilyen természettudományi oka annak, hogy Magyarországnak komparatív előnye van az akkumulátorgyártásban?

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Kezdjük ott: ki mondta, hogy van?
2022. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ne menjünk kérem bele a politikába, tényleg arra vagyok kíváncsi hogy mondjuk van-e valami nyersanyag a közelben, ami ideális hellyé teszi Mo-t.


Arról pedig, hogy van-e, csak azt tudom mondani, hogy a nagytőkét nem kell félteni, ha a 4. vagy 5. nagyvállalat hoz ide gyárat, akkor gondolom valaminek tényleg ideálisnak kell lennie az enyhén szólva megengedő szabályozásokon túl is.

2022. aug. 17. 15:02
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Magyarország egyetlen előnye a korlátlanul elérhető rabszolgamunka. A kizsigerelés maximális törvényi támogatása.


Ezen kívül megfelelő korrupcióért cserében eltekintenek minden környezetvédelmi szabály betartásától. Semmilyen civil kezdeményezés nem fog fellépni a várható óriási környezetszennyezés ellen. Minden adott egy sikeres bizniszhez. Amit az ország fog megszívni, mert kipusztítanak egy területet belőle.

2022. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

De ha nem mondod meg, hogy ki mondta hogy itt bármi is ideális az akkumulátorgyártáshoz, akkor mi alapján mondjam meg, hogy van-e benne igazság?


Gondolom az nem lenne titok, ha Magyarországon hatalmas kritikus nyersanyag meg félvezető készletek lennének, ne adj Isten lenne valami olyan technológiánk, ami senki másnak.

2022. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem a politikába megyünk bele, de úgy tettél fel egy kérdést, hogy azzal eleve állítottál valamit. Ilyenkor célszerű tisztázni, hogy a kérdésben megfogalmazott állítás egyáltalán igaz-e, mert ha nem, akkor a kérdés maga is értelmetlen.


Amúgy egyáltalán nem muszáj, hogy a környéken legyen akármi is, ha itt olcsóbb az üzem fenntartása + az alapanyagok ideszállítása, mint máshol a fenntartás, akkor ide fognak jönni.

2022. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha rosszul tettem föl a kérdést, lakkor naivitás volt feltételezni, hogy lenne más oka is. Ez szomorú picit.
2022. aug. 17. 15:14
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Mit értesz természettudományos ok alatt?


Magyarországon hatalmi szempontból 1989-től kezdve, folyamatos a privatizáció történt és az oktatást is folyamatosan építik lefelé (minőség romlás, forráskivonás, központosítás stb.).

Tapasztalat azt mutatja, hogy az “összeszerelő” multi cégeknél többnyire üzemeltetésre (szellemi munka) van csak szükség, ez mellé még tudható, hogy a kormány támogatásokat, adókedvezményeket, kizsákmányolható munkaerőt (alacsony munkabér, “dísz” szakszervezet, túlóratörvény stb.) biztosít, így a komparatív (gazdasági) előny biztosított.

Lásd majd Debrecent is, ahol majd az Ukrán munkaerőt fogják dolgoztatni a betanított munkakörökben, éhbérért (költségoptimalizálás) folyamatos műszakban.


Arra is kíváncsi lennék, hogy Magyarországon mennyire kezeli “lazán” a kormány a környezetvédelmet? Ha igen, ez is “komparatív” (gazdasági) előny.

2022. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországon max államtitkárság foglalkozik környezetvédelemmel. 2010 előtt minisztérium volt. Meg lehet nézni hogyan kezelik a környezetvédelmi kérdéseket. Pl paks2-nél.
2022. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Magyarország nyersanyagszegény ország, igazából valami olyasmi okot reméltem, akartam hallani, hogy A) országban van x. nyersanyag, B) országban van y. nyersanyag, C) országban van z. nyersanyag, Magyarország pedig ideális helyen van, hogy ezeket összetegyék a szállítási láncok.


A környezetvédelmi előírások ferdítéséről nagyon meredek pletykákat hallottam. Folyékonyan beszélek kínaiul, és emiatt ismerek koreai tolmácsokat, akik tényleg vérlázító történeteket mondtak, főleg a gödi Samsungról.



Lengyelországban ugyan ez az ok?

2022. aug. 17. 15:27
 10/14 krwkco ***** válasza:
85%

- adókedvezmény

- viszonylag olcsó munkaerő

- az EU-n belüli gyártás miatt könnyebben elérhető egységes EU piac.

2022. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!