Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Halálnál a teljes arcon...

Halálnál a teljes arcon érvényesül az, ami a sztrók esetében az arc egyik felén?

Figyelt kérdés
Épp úgy adódott, hogy én észleltem idős rokonom sztrókját, szerencsére időben. Az arcának bal fele "lógott". Pusztán tudományos érdeklődésként felmerült most bennem, hogy vajon amikor valaki meghal, akkor ugyanez a "lógás", teljes ellazulás történik a teljes arcon? És HA nem, miért nem? Ez esetben miért más esetleg a halál a teljes arcizom-vezérlésre nézvést, mint a sztrók a részleges arcizom-vezérlésre nézvést?

2022. aug. 22. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A halál beálltakor többnyire ellazul minden izom. Csak ezután áll be a hullamerevség.
2022. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
32%
Huu, most nézem az időpontot, Édesanyámat a kérdés kiírása előtt 3 nappal találtam meghalva, hason feküdt... mikor fel fordították, nem akartam oda menni, nem akartam látni... de így az idő elteltével már kicsit bánom, hogy nem néztem meg... vajon félelem ült ki az arcára vagy békesség? Már sosem tudom meg.
2022. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Hm. Nagyanyám január végén halt meg szívinfarktusban. Doki szerint nem szenvedett, a temetkezési vállalkozó mikor meglátta az arcát, az volt az első mondata: "szép nö volt fiatalon", mert kitisztult az arca. Néha még most is érzem, hogy jelen van a lakásunkban, pedig nem sűrün járt hozzánk. Azt akartam kihozni ebböl, hogy nem "lóg", ha nem beszéd közben hunyt el. (a "lógás" ellen kötötték fel az emberek állát régen, a dédimnek is felkötötték, mikor meghalt, mert tátott szájjal érdekes lett volna...)
2022. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Részvétem mindkettőtöknek. :(
2022. szept. 10. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!