Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha problematikus a múltba...

Ha problematikus a múltba való utazás, akkor elméletileg lehetne olyan időgépet építeni idővel, ami elvisz a jövőbe, de onnan nem tudunk visszajönni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 23. 18:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Pl. Elmegyünk 2100-ba, de mivel a múltba való utazás lehetetlen, ezért ottragadunk a jövőben.
2022. aug. 23. 18:45
 2/10 A nagy Levin ***** válasza:
38%
A jövőbe való utazás is eléggé problematikus, úgyhogy nem lehet.
2022. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Stephen Hawking és Leonard Mlodinow azt írták "Az idő még rövidebb történetr" című könyveben, hogy a jövőbe el lehet utazni. Azt nem tudom, hogy a szerzőpáros arra olyasmi példára gondolt-e az időgépnél, mint a fekete lyuk körüli körzés. De szerintük a jövőbe való utazás lehetséges. Erre alapozom a kérdésem...
2022. aug. 23. 19:00
 4/10 Mojjo ***** válasza:
100%
Igen, abszolút lehet. Igazából csak a technikai fejletlenségünk az akadálya, amúgy mehetne a dolog. Csak egy kellően gyors űrhajóval kellene tennünk egy kört, és - a gyorsaságától függően - a földi jövő tetszőleges pontjára érhetnénk vissza.
2022. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4


Akkor gondolom ugyanaz lenne a technológia alapja, mint a fekete lyuk körüli körzés?

2022. aug. 23. 19:04
 6/10 Mojjo ***** válasza:
100%
2022. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor kiejtenéd bővebben?


Amúgy ha jól emlékszem, Hawking azt is írta, hogy ha túllépnénk a fénysebességet, az a múltba vinne.


Szóval nem értem, hogy az időutazás a gyorsulással van kapcsolatban, csak azt nem értem, hogy a gyorsulás miképpen hat az időre.

2022. aug. 23. 19:10
 8/10 A kérdező kommentje:

Pontosabban:


Szóval, értem, hogy az időutazás a gyorsulással van kapcsolatban. Csak azt nem értem, hogy a gyorsulás miképpen hat az időre.

2022. aug. 23. 19:11
 9/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Lsd itt a 29-es és 30-as hozzászólást, meg az én 7-es hozzászólásban linkelt videómat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Nem igazán a gyorsulás az, ami a megfejtés kulcsa.

2022. aug. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Igazából nem a múltba vinne.

Itt általában a Lorenz transzformáció egyenletére gondolnak, ahol az 1/(1-v^2/c^2) részben jól látszik: ha “c”-nél nagyobb lesz “v” akkor gyök alatt negatív szám lesz, tehát komplex szám, nem negatív(akkor jönne ki negatív idö), így nem tudjuk mi történne.

Kapásból fizikai törvèny, hogy tömeggel rendelkezö testek nem is érhetik el ezt a sebességet, nem hogy átlépni…. Szóval szerintem ettöl nem kell félni.

2022. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!