Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy villámlik hang nélkül?

Hogy villámlik hang nélkül?

Figyelt kérdés
Egy normális felhőben erőst nagyokat villámlik és a felhő sincs ölyan messze, eddig az ilyennek hangja szokott lenni de most nincs mennydörgés se semmi. Mi lehet ez?

2022. aug. 23. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A felhő egész jó hangtompító tud lenni.

Másrészt lehet messzebb, mint gondolod.

2022. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Én is néztem már, szerintem is távolabb vannak az ilyenek.
2022. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Egy ilyen völgyben lakok s nagyon messzire nem lehet ellátni az égen
2022. aug. 23. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem!

A csillagokat is látod, igaz?

Ezek a felhők lehetnek magasan is.

2022. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a magasságot is vedd hozzá. a kifejlett zivatarfelhők gyakran 8-10 km magasságig tornyosulnak. akár a fejed feletti villám is elég távol lehet, ha a felhő felső részében csapkod
2022. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Még a 10 km-nél is lehet magasabb, akár 18 km is lehet egy zivatarfelhő teteje. A villámok meg sokfélék. Van ami felhőből a föld felé halad, van ami a talajról indul felfelé, van felhő-felhő villám és van ami a felhőből felfelé a magaslégkör felé villámlik. Választék az van. :) Meg ott van a méretbeli különbség is...
2022. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet nahyon messze van és nem ér el a hangja
2022. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fenysebesség ugye gyorsabb mint a hangsebesség. Ezért van hogy előbb làtod a fényét és csak később hallod a dörgést. A villám fénye erősebb mint a hangja és ha elég messze van, van hogy làtod, de nem hallod a hangját.
2022. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig felsoroltokon túl a szél is egy fontos faktor. Még, ha a föld közelben nem is erős, a magasban lehet akár több száz km/h-s is egy viharban. Ha az abban a magasságban ahol a villám volt, az ellenkező irányba fúj, akkor elég sokat elvesz a feléd terjedő hanghullám energiájából. Mondhatni, elfújja a szél a hangot.
2022. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a villám olyan helyzetű akár 150-200km-rről is látható. A hangja csak néhány 10km távolságig lesz hallható. Plusz amit a 9-es írt, hogy akár a szél el is fújhatja.
2022. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!