Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villámlás,tiszta égbolton?

Villámlás,tiszta égbolton?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ma este kb 11 körül, kimentünk a barátaimmal csillagokat nézni,egy szép erdős részre, és tényleg szép tiszta volt az ég, látni lehetett a csillagokat is.

Viszont utána elkezdett "villámlani" felettünk az égbolton, többször is,és utána távolabb is,de akkor már néha lila színben is felvillant.

Nekem furcsa ugye mivel,nem voltak felhők.

Elnézést a tudatlanságomért , de én még életemben nem láttam ilyet, esetleg ha valaki elmagyarázná mi is volt ez annak megköszönném



2022. aug. 27. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Valószínűleg te és a barátaid is a Kryptonról származtok, csak nem tudtátok eddig, mert Supermannek van olyan látása, hogy átlát a fák lombkoronáján és a felhőkön és úgy is tud gyönyörködni a csillagokban.

A másik megoldás, hogy az erőben nem csak a csillagokat, de a villámlást is hallucináltátok, megesik ez is vidám társaságban késő este.

Mindenesetre legközelebb ne egy erdős részt válasszatok az égbolt felfedezéséhez, hanem egy rétet, ahol nem zavarja semmi a szemlélődést, és kevesebb tudatmódosító szert fogyasszatok.

2022. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Kérfező. Nem láttatok semmit!


Azt meg verjétek ki a fejetekből, hogy földönkívüli űrhajók sugárhajtóműve adja ki ezt a fényt fénysebesség közelébe gxorsulva.


Bocsi, elszóltam magam.

2022. aug. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Pedig létezik a derült égből villámlás. A kutatások között ez is szerepel. Amúgy meg elég sok fajtája van a villámoknak és még sorolni is hosszadalmas. Szóval létezik kérdező, van ilyen.
2022. aug. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2022. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tegnap is volt valami tűzijáték, én meg a hangját hallottam. Lehet, hogy ti a fényét láttátok messziről.
2022. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ma este lesz, nem?
2022. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Itt a villámokról ír, rövid kérdések és válaszok formájában és csak néhány rész amiből érthető.


NOAA

(National Oceanic and Atmospheric Administration - Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal)


"A villámlást mindig zivatar okozza?


A zivatarban mindig van villám (a mennydörgést a villám okozza, és nem lehet zivatar mennydörgés nélkül!), de villámlik zivatar nélkül is. Villámok is láthatók vulkánkitöréseknél, felszíni nukleáris detonációknál és heves hóviharoknál („mennydörgés hó”)."


"Mi az a száraz villám?


A száraz villámlás olyan villámcsapás, amely eső nélkül történik a közelben. A NOAA Vihar-előrejelző Központ rendszeresen ad ki előrejelzéseket a száraz villámlásról, mert ez a fajta nagyobb valószínűséggel okoz erdőtüzeket."


"Mi az a „villámlás a derült égből”?


A „kékből villámcsapás” egy felhő-föld villanás, amely jellemzően a zivatarfelhő oldaláról jön ki, tiszta levegőben viszonylag nagy távolságot tesz meg a viharfelhőtől, majd szögben lefelé csapódik és a talajhoz ér. Ezekről a villámlásokról dokumentáltuk, hogy több mérföldre távolodnak el a zivatarfelhőtől. Különösen veszélyesek lehetnek, mert úgy tűnik, hogy a tiszta kék égből származnak.


Egy sisakos biciklis villámcsapást tapasztalt a fejébe szép időjárási körülmények között, felhőtlen égbolt mellett. Megállapították, hogy a csavar valószínűleg egy zivatarban keletkezett, amely körülbelül 16 km-re (körülbelül tíz mérföldre) volt, és hegyek takarták el."


[link]

2022. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó, de ez az NSSL is csak azt írja, amit Horváth professzor írt 1965-ben (amit a #4-ben linkelt kérdésnél írtak a #2-es válasznál). Szóval minek az ismételgetés?

Nem csavar, hanem villám. :D A fejébe. :D


"Különösen veszélyesek lehetnek, mert úgy tűnik, hogy a tiszta kék égből származnak." Különösen ostobán hangzó mondat. :D

2022. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
:) csavar - mert ha akarsz egy szuper fordítást akkor ott van lehet - ez csak guglis. :) Csak érti így is a kérdező
2022. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy ha már villámok, akkor egy gyors kereséssel a fajtáik, egy-egy képpel. Én sem vagyok villám szakértő, de legalább ennyit érdemes tudni róluk és én is csak jövet menet látom ezeket a neten. A linkeket nem kell elolvasni :)


Royal Meteorological Society

Királyi Meteorológiai Társaság - Egyesült Királyság


A VILLÁMOK TÍPUSAI


- Negatív felhő-föld villám (-CG)

- Pozitív felhő-föld villám (+CG)

- Felhőből levegőbe (CA) villám

[link]

- Föld-felhő (GC) villám

- Felhőn belüli (IC) villám

- Felhőből felhőbe (CC) villám (vagy felhőközi villám)


SPRITE, JET ÉS MÁS TÍPUSÚ VILLÁMOK


- Sprites (felhő fölött)

[link]

- Blue jets (felhő tetejéről felfelé)

[link]

- Elves (korong alakú)

[link]

- Anvil Crawlers (vízszintesen mozgó)

- Bolt from the blue (a szülő vihartól távol csap le)

- Bead Lightning (szegmensekre bomlik)

- Ribbon Lightning (párhuzamos villámok)

[link]

- Gömbvillám (itt a UK oldalon nem frissítették, a linkje alul) (baloldalon a kis kör)

[link]


És mintha itt a NASA oldalán még más fajták is lennének.

[link]



---

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!