Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Figyelmeztet a NASA: hatalmas...

Figyelmeztet a NASA: hatalmas aszteroida tart a Föld felé. Etől most lehet komoly baj?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvasok most ilyen közelgő meteorokról :( [link]
2022. szept. 3. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha az origo írja, hogy baj van, akkor nincs baj. Ez tudományos tény.
2022. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Egy jó megoldás, ha nem olvasol ilyeneket. Akkor nem fogsz rettegni kis esélyű eseményektől. A NASA nem téged figyelmeztet, hanem a tudósokat, van mit vizsgálni.
2022. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nincs semmi baj.


A NASA minden olyan objektumot veszélyességi osztályba sorol (ezt értelmezik tévesen riasztásnak), ami az észleléskor pár ezred százalék valószínűséggel olyan pályára kerülhet, ami elérheti a Földet. Ezeket nyomon követik, szükség szerint pedig módosítják a veszélyességi osztályukat.


Naponta több objektum kap besorolást évtizedek óta, és egyik sem érte el eddig a Földet. Csak annyi történik olykor, hogy a hírportálok kattintásvadász cikkeket írnak arról, hogy egy aszteroida a jelenlegi, borzasztóan bizonytalan becslések szerint akár 1%-nyi eséllyel is elérheti a Földet (ahol amúgy 99.99%-os eséllyel elégne a légkörbe lépve).

2022. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. Amióta a Ne nézz felt láttam, tökre beparázok az ilyen cikkeken😂
2022. szept. 3. 17:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már az origot.

Pár hónapja azt írták lesz valami napkitörés amitől akár az egész emberiség kipusztulhat.

2022. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Körülbelül 6,7 millió kilométerre fog haladni a Földtől, ami elég közel van ahhoz, hogy a Föld gravitációs vonzása potenciálisan magával ragadja."

Magával ragadja ... aha, lóf.

Ugye ez a távolság több mint 1000-szerese a Föld sugarának, tehát a Föld kevesebb mint egymilliomod g-vel hat rá, 1 tonnás darabra 1 gramm súlyával. Micsoda magával ragadó erő!

Maradjunk annyiban, hogy módosítja egy kicsit a pályáját.

Szenzáció hajhász barmok.

2022. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Kérdező még az is lehet, hogy súrolja a fejedet és meghorzsolja. Kicsit fájni fog a buksid. Legyen nálad ragtapasz.
2022. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 sadam87 ***** válasza:
100%

Én is azt tanácsolom, hogy inkább megbízhatóbb forrásokból tájékozódj, ne az origóból.

[link]

"A kutatók szerint biztonságos távolságban halad majd el a Föld mellett, ezért egyelőre nem tekintik pontenciálisan veszélyes földközeli objektumnak."

2022. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy írják. Az Origóról én is épp most szoktam le, annyira hülyének nézik az ember ezzel a rengeteg íjesztgetéssel.
2022. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A hivakozott "eredeti" dailystar.co.uk sem jobb, az is hasonló kaliberű.

"But its latest flyby is going to be closer than ever before – and it looks set to crash into our orbit. ... It will be travelling at around 6.7 million kilometres from Earth, which is close enough to potentially get pulled in by the Earth's gravitational pull."

-> "De a legutóbbi elrepülése közelebb lesz, mint valaha ((??)) – és úgy tűnik, a pályánkra zuhan. ((keményen fog a földpályába csapódni :) )) ... Körülbelül 6,7 millió kilométerre fog haladni a Földtől, ami elég közel van ahhoz, hogy a Föld gravitációs ereje magával ragadja." ((hogy ezt honnan vették, azt nem tudom.))


A tények:

"This year, the asteroid 2008 RW will pass past Earth on September 12 at 21:50 at a distance of 6.7 million kilometers at a speed of 10 kilometers per second.

The next close approach of asteroid 2008 RW to our planet will happen on September 11, 2036. On that day, its distance to Earth will be 6.9 million kilometers."

[link]

-> "Idén a 2008 RW aszteroida szeptember 12-én 21:50-kor halad el a Föld mellett 6,7 millió kilométeres távolságban, 10 kilométer/másodperces sebességgel.

A 2008 RW aszteroida legközelebbi közeledése bolygónkhoz 2036. szeptember 11-én fog megtörténni. Ezen a napon a Földtől való távolsága 6,9 millió kilométer lesz."

6,7 millió km! A Hold távolsága kevesebb, mint fél millió km.

2022. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!