Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez lenne a homoszexualitás...

Ez lenne a homoszexualitás evolúciós szerepe?

Figyelt kérdés

Egyszer mesélte a töri tanárom,hogy tudósok megkérdeztek afrikai bennszülötteket(akik a világtól addig teljesen elzárkózva éltek),hogy tudják-e,hogy lesz a gyerek?Azt,mondták:Nem.Megkérdezték tőlük erre,hogy,akkor miért szexelnek?Erre azt felelték,hogy,mert jó érzés.Ezeknek a dolgoknak az ismeretében felvetődik bennem a kérdés,hogy mi van ha a biszexualitásnak egykoron mindössze a próbálkozás volt a szerepe?Mivel nem tudta senki se,hogy kivel kell szexelni,ezért mindenki betette mindenkinek.Egy idő után mutációk jelentek meg a DNS-ben amik megszabták,hogy ki fog csak nőkhöz és ki fog csak férfiakhoz vonzódni,azaz megjelentek a heteroszexuális és a homoszexuális gének,de a biszexek továbbra is fennmaradtak.Szóval a homoszexualitás mindössze egy evolúciós zsákutca ellentétben a biszexualitással és a heteroszexualitással.Ez nem jelenti azt,hogy gyűlölöm a melegeket,csak az evolúció nem részesíti őket előnyben.És felőlem azt csinálnak egymással amit akarnak és nem fogok máshogy viszonyulni hozzájuk,mint másokhoz.


Erről az jut eszembe,amikor a kvantumfizika megcáfolta Einstein szavait,mely szerint Isten nem szerencsejátékos.Itt ismét bebizonyosodik,hogy Isten igenis szerencsejátékos.


És hogy elhiszem-e amit leírtam?Az a válaszom,hogy nem,de remélem mások elhiszik és bebizonyítják,hogy mégis igaz.



2022. szept. 15. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
21 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Az állatok sem tudják, hogyan lesz a gyerek, mégis szaporodnak... De nem úgy, hogy minden érhető lyukat betömnek.


A kulcsszó az ösztön.

2022. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#Igen,de náluk már kialakultak a heroszexuális és homoszexuális gének.Én arról beszélek,hogy az evolúció egy korábbi szakaszában volt szerepe csak fennmaradt.
2022. szept. 15. 14:30
 3/22 A kérdező kommentje:
#1*
2022. szept. 15. 14:30
 4/22 A kérdező kommentje:
Na ezt még egyszer.Tehát a biszexulitásnak volt szerepe az evolúció egy korábbi szakaszában,csak fennmaradt mindmáig.Most már nincs szerepe.
2022. szept. 15. 14:32
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer volt már hasonló kérdés, de ezúttal válasz helyett inkább azt mondom, hogy először hallgasd meg a Qubit live júliusi epizódjait a témában, itt a youtube playlist, de hallgatva is jó, Spotifyon megtalálod.

https://www.youtube.com/watch?v=vU2DwZj2fsA&list=PLoR0tONdjj..

Nyilván nem lesz benne minden, amit a tudomány ma a homoszexualitásról tud, de legalább valamennyire képbe kerülsz.

2022. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5Köszönöm és közben rájöttem,hogy teljes hülyeség volt amit írtam.
2022. szept. 15. 14:47
 7/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
63%

Ha jól tudom az ,hogy milyen nemhez vonzódik valaki az csak kisebb részt genetika (s természetesen nem egy darab gén felelős), nagyobb részt “környezeti hatások”. Legalább is volt már többször téma itt az oldalon s rendszerint arra jutottak a válaszolók ,hogy kutatások alapján kb 5-25% genetika. Azt hiszem például a termékenyebb nőknek nagyobb eséllyel lesz meleg gyermeke, meg ilyenek.


Viszont mindezektől függetlenül úgy is lehet valaki “evolúciósan sikeres” ha nem szaporodik. Ne feledjük ,hogy az evolúció elsősorban nem egyedenként értelmezhető hanem populáció szinten. Az ember társas lény ezért aki/ ami tudja segíteni a csoport fennmaradását az előnyös lehet. Egy homoszexuális is ugyan úgy tudott vadászni-gyűjtögetni, szerszámokat készíteni stb. Tehát például egy meleg férfi ugyan azt tudja mint egy hetero, csak ő nem verseng a nőkért. Ez napjainkban is így van.

Meg amúgy is mindig is kisebbségben voltak a heterókkal szemben, szóval nem nagyon kavarnak bele a születési rátába. Pláne ,hogy az ő szüleik is jobbára heterók 🤷


Az meg ,hogy mit hova kell dugni… hát ösztön. Kb mióta létrejött a 2 nem jóval az ember előtt. Elhiheted a melegek sem azért melegek mert “nem tudják kibe-hova kell dugni”.


Egyébként:

“Erről az jut eszembe,amikor a kvantumfizika megcáfolta Einstein szavait,mely szerint Isten nem szerencsejátékos.Itt ismét bebizonyosodik,hogy Isten igenis szerencsejátékos.”


Einstein nem hitt egy személyes istenben. Sőt, azóta sem bizonyosodott be bármilyen isten léte szóval elég merész kijelentés bármit is mondani róla.

2022. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7Azt az Einstein idézetet nem úgy kell érteni,hogy Isten létét bizonyítja,hanem úgy Einstein nem hitt a véletlenekben.A kvantummechanikában meg kb. véletlen minden.Csak valószínűsége van sok mindennek.Az evolúciós esetnél is erre akrtam kilyukadni,hogy véleltlen történt az egész.
2022. szept. 15. 14:53
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem értem, miért van összemosva a b-zulás a szaporodással.

Egy b-zi élőlény is képes fizikailag szaporodni, ha ellenkező neművel kúr.

2022. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
"mesélte a töri tanárom,hogy tudósok megkérdeztek afrikai bennszülötteket(akik a világtól addig teljesen elzárkózva éltek),hogy tudják-e,hogy lesz a gyerek?Azt,mondták:Nem." A töritanárod hazudott. Nagyon is jól tudják mi kell a gyerek megfoganásához. Maximum nem akartak a hülye fehérekkel beszélni, akik pofátlanul ostobának nézték őket.
2022. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!