Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik a megfelelő képletek a...

Mik a megfelelő képletek a feladatokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy ismerősöm aki segítséget kért tőlem. Sajnos nem tudok segíteni neki, mert nem értek két feladatot. Segítenétek megfejteni? A két példa a következő: (Nekem furának tűnnek)


1., Rába-180 traktor motorja 1600 l/min fordulatszámon 760Nm nyomatékot ad le. Mekkora a teljesítménye? (P=127,3 kW)

n= 1600 l/min

M=760Nm

P=127,3kW

De a "P"-t hogy kell kiszámolni? Szerintem ez lehet a feladat. Én úgy emlékszem, hogy a P a teljesítmény jele. :(


2.,Mekkora húzóerőt fejt ki a 60 km/h sebeséggel haladó mozdony, ha 2500 kW vontatási teljesítménnyel dolgozik?



Ha segítetek ezeknél a képleteket megtalálni, akkor már minden oké lenne. Kapott egy csomó ilyen feladatot, és ha tudnánk a "kulcsát", akkor már nem lenne gond. Előre is köszi a segítségetek! :)


2010. szept. 25. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

1. P=M*omega

omega (körfrekvencia) ez esetben 1600/min/60s/min*2*pi=167,46/s


2. F=P/v

2010. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a segítséged!:)
2010. szept. 25. 22:48
 3/3 anonim válasza:
Ti is Georgikonosok vagytok? A többi feladat ment? Én a 4esnél leragadtam...
2010. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!