Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet vegyszereket...

Hogyan lehet vegyszereket teljesen eltávolítani egy felületről?

Figyelt kérdés

Nagyon erős fóbiám van a vegyszerektől, és konyhát aki előzőleg használta, mindenhová locsolta a különböző vegyszereket, nagyon félek ettől. A konyhaszekrény munkalap felületéhez hozzá se merek érni, egy kanalat nem merek lerakni oda, mert elképzelem hogy telemegy domestossal, meg mosogatószerrel, az illető még ilyen vegyszeres nedves törlőkendővel is törölgette. Ha bő vízzel mondjuk tízszer lemosom, akkor eltávolodik ez a sok méreg?


Nekem előzőleg teljesen új konyhabútorom volt, amit csak ecetes vízzel mostam, vagy lugos kémhatású mosószódával, ami ugye kis mennyiségben még ehető is, de ezt is savas hatású ecetes vízzel semlegesítettem.



2022. szept. 20. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

"mert elképzelem hogy telemegy domestossal"


tehát nem a vegyszerekkel van bajod hanem az agyad képzel el minden fsságot?

2022. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Z003 ***** válasza:
100%

Itt a kérdés nem az hogy, hogyan lehet eltávolítani tisztítószereket valamiről, hanem hogy te elhidd hogy eltávolítottad. Mivel nem effektív fizikai problémád van miattuk (pl allergia) hanem mentális.

A vizes mosás bőven elég lesz. Mellesleg a domesztos idővel lebomlik klórra ami kiszellőzik és nátrium karbonátra (mosószóda), amit meg alapból használsz.


(A "vegyszer" nem egyenlő a méreggel, valamint ez a kifejezés ilyen környezetben nem használandó gyűjtőfogalomként. Te használnál egy olyan tisztítószert amiben metánkarbonsav-van, nem? pedig a metánkarbonsav az ecet vegyi megnevezése. Attól hogy valaminek ijesztő neve van, vagy mert "vegyszer", nem lesz veszélyes vagy mérgező.)

2022. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
A te felfogásod hibás. Maga a bútor is vegyszerekből van, meg a fa is, sőt a levegő is vegyszer. Oxigén, és nitrogén főleg. Szóval a felület is vegyszer, meg a konyhaszekrény is. De az ecet és a szóda is vegyszer. Ne zavarjon ennyire, hogy mit képzelsz róluk.
2022. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit #2 írt, az lényegében tanítás. Az ember azért retteg dolgoktól, mert nem ismeri a természetüket, a fantáziája viszont végtelen. Ezt szokták úgy mondani, a tudás nem gátolja a fantáziáját.

Tehát a problémád kizárólag tanulással kezelhető, amit kezdetben magadra kell kényszerítened erős akarattal. Aztán később belejössz és nem okoz gondot. Ha nincs ilyen erős akaratod, akkor kell pszichológushoz menni, hogy ebben segítsen.


Itt a lényeg, hogy nem ismered a vegyszerek természetét, ezért bőséges fantáziával azt hiszed, azok károsak az egészségre. Igen, egyesek károsak, mások nem, ezt kell megtanulni. Akkor a veszélyes ellen védekezünk, a többivel meg nem foglalkozunk.

Mondok egy sokkal borzasztóbb dolgot hasonlatképpen, egyben megadom a megoldást is. A vízben baktériumok vannak! És nem lehet őket kiküszöbölni sehogy. Az ember mégis iszik vizet, különben szomjan hal. Az ember néha meg is betegszik a víztől, de utólag meg lehet állapítani, hogy felelőtlen volt, ez az ok. Viszont ilyenkor, ha az illető nem megy orvoshoz, akkor már olyan buta, hogy megérdemli a halált. Ha viszont orvoshoz megy, annak megvan a tudása a gyógyításhoz.

Mi volt itt a felelőtlenség? A vizet többnyire csapból nyerjük. Az nem lehet veszélyes. Néha elmegyünk olyan országokba, ahol nem elég jó a csapvíz nekünk, mert mi nem szoktunk hozzá. De ezt en m tudni, nem tájékozódni előtte, felelőtlenség. Aki nem tudja, hogy ilyenkor palackos vizet kell inni, az ismét annyira buta, hogy menthetetlen. Előfordul, hogy például erdőben megszomjazunk. Felelőtlenség ide vizet nem vinni, de azért lehet ott találni. Ha látszik hogy koszos, és mégis iszik belőle valaki, az szintén a butaság alja. Ha minden kötél szakad, igyekezzen ki egy településre az ember, ez nálunk egy nap alatt lehetséges, addig meg bírja ki. Jó nagy sivatagba menni felkészületlenül, viszont szintén őrültség, és haljon meg az illető.


Tehát akárhogyan csűrjük, a fóbia legyőzése kizárólag tanulással lehetséges, mert csodaszer nem létezik.

2022. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtató, a domestos is csak víz, szappan és nátrium hipoklorti, talán kis mosószódával. A hipoklorit se különösebben mérgező, valamennyit a csapvízzel meg is iszunk belőle.


Ráadásul ahogy előtem is írták, a hipoklorit már rég elbomlott.

2022. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

Jó alaposan átmosod melegvízzel és jó lesz. Ha tényleg nem koszos csak lehet rajta vegyszer, mosogatószer, domestos, akkor az azért van rajta, mert nincs jól öblítve.


10 mosás bitzos nem kell neki, mert akkor konkrétan bűzlene a szagoktól. :) Gondolj egy pohár elmosogatása utáni rossz öblítésre. Egy leheletnyi réteg lehet rajta. Három alapos bitzosan elég annak - már ha nem bűzlik a domestostól.

2022. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak ne csapvízzel, rengeteg káros vegyszer/anyag lehet benne!
2022. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most elképzeltem ahogy a Domestos a hóna alatt egy újsággal megy fészket rakni a kanaladra🤣🤣
2022. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

🤣 ez jó!

Igen amúgy tudom vagy sejtem hogy gáz, a fóbia azért fóbia, mert tudja az illető hogy kicsit irracionális a félelme.

2022. szept. 21. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok

Szerintem az a gáz ha valaki ilyen miatt lenéz/elítél bárkit. Persze humorosan fel lehet fogni a dolgokat de azért a határ mindig megvan.

2022. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!