Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mosogatószer lebomlik?...

A mosogatószer lebomlik? Illetve a mosogatógép öblítő?

Figyelt kérdés

Én vagyok a vegyszer fóbiás, nemrég tettem fel egy kérdést. Írtátok, hogy


"a domesztos idővel lebomlik klórra ami kiszellőzik és nátrium karbonátra (mosószóda)".


Ez engem nagyon megnyugtatott!


Kérdezném, hogy a mosogatószerrel mi a helyzet? Rettentően félek tőle, baromi sokszor átöblítek valamit, ha mosogatok, nehogy maradjon egy csepp is valamin, és lenyeljem. Nagyon sok vizet használok így el.


Erre a problémámra vettem mosogatógépet, de igazából nem lett jobb a helyzet, mert annak a vegyszereitől is irtózom, főleg a mosogatógép öblítőtöl, ugyanis elolvastam a flakonon lévő szöveget, és annyira veszélyesnek írták le, hogy azóta rettegek. Főleg, mert néhány konyhai eszközt réseiben megmarad a víz miután kész a program, pl. serpenyők fogantyúiban, bögre homorú aljában. Megnyaltam a bögre aljában összegyűlt vizet, hogy leteszteljem maradt-e rajta vegyszer, és borzalmas vegyszer íze volt! Ezért miután kiveszem a bögréket a mosogatógépből, újra elöblítem őket nagyon alaposan. (Erre megoldásnak vettem néhány olyan bögrét, aminek lapos az alja, nem gyűlik meg benne a víz). De ez is tarthatatlan, hogy csomó mindent mégegyszer átöblítek, miután kivettem a mosogatógépből.


Ezekre mégegy megoldásom lett volna, vegyszer nélkül elindítani a mosogatógépet (nagyon kevés olajat használok főzésnél), hogy csak sima vízzel mosson, de valahol azt olvastam, tönkreteszi a gépet. Nem tudom, ez igaz-e. Mindegy, hátha sikerül megnyugtatnotok a mosogatószerrel és a mosogatógép öblítővel kapcsolatban!



2022. szept. 20. 16:42
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

:) Ez aranyos. Csak alaposan töröld át. Előtte áztasd fel valamennyire, mert ugye kis mennyiség rá lehet száradva. Arra vigyázz csak, hogy a bútorlapok az élükön nem bírják a vizet, mert megszívja magát és duplájára is duzzadhat tőle. Úgy áztasd be, hogy semmi sem folyhat mögé. Hagyod ahogy neked jó, csak ne száradjon vissza és többször áttörlöld.


Amúgy mások mi sem szeretjük a vegyszereket. Súlyos bajod úgysem lesz tőle, csak szépen kajak letörlöd és az okés lesz utána. Ezeket le lehet róla bármikor törölni! A mosószerek azért nem festék, ami ráköt.

2022. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A mosogatógép meg nagyon alaposan öblít. Csillogóan tiszta tőle egy üvegpohár. Amúgy egy üvegpoharat ha rosszul öblítenek az látszik is rajta, mert nagyon enyhén fátyolos lesz tőle, nem olyan "gyári" tiszta. A gép alapos, különben rossz híre is lenne.


Nézd meg a szappant is, kő kemény de simán felázik az is.

2022. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, végigmész egy forgalmas úton Bp-en, és egy nap alatt több káros anyag jut a szervezetedbe, mint a mosogatás miatt egy egész ÉV alatt....
2022. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ne sértésnek vedd de lehet jobban járnál ha kezeltetnéd a fóbiádat. Értem én ,hogy bizonyos szinten nem lenne alaptalan a félelmed mert x mennyiség káros vagy akár halálos is lehet (mondjuk ez bármire és mindenre igaz) viszont az már nem egészséges ,hogy a pohár alján vagy az edény fogantyújában levő víztől is irtózol. Így csak folyamatosan rettegsz és feleslegesen plusz vizet használsz el.
2022. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4: még a logikát se ártana elővennie...

Olyan szigorú szabályok vonatkoznak ilyen tisztítószerekre, hogy forgalomba se lehetne hozni, ha bármilyen egészségügyi aggályok lennének.

És nyilván világgá kürtölték volna, ha lenne ilyen. Nemcsak Mo-on, hanem világszerte. Hiszen ezek a multik mindenhol ugyanazt a cuccost árulják.

2022. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert ha egymásba teszem a bögréket, akkor az egyik aljáról rákerült a másik szájára. Illetve ha kipakolok a gépből akkor közben egy ilyen résben benntragadt öblítős víz néha véletlenül vegigcsirog a többi edényen.


Ha tudnám hogy ez is lebomlik mint a domestosról írtátok...


De ezzel kapcsolatban nem írta még senki. Amúgy rá van írva, hogy ne nyeljük le, és természetbe kiöntve veszélyes, meg szembe ne kerüljön. És akkor ezzel a méreggel öblögetjük a kajás eszközöket.

Amúgy is tele vannak a belső szerveink mikroműanyaggal, plusz a kajákra is rápermetezzük, meg ezzekkel mosunk is 😱😩

2022. szept. 20. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz.. ez már kenyszeres rettegés.
2022. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Amúgy rá van írva, hogy ne nyeljük le, és természetbe kiöntve veszélyes, meg szembe ne kerüljön.”


Ráírják hát. Arra az esetre ha valaki mondjuk ezt inná reggeli mellé akkor ne tudjon perelni mert elvégre ráírták ,hogy veszélyes lehet. S akkor se perelhessen ha ezzel öntözné a tulipánjait vagy szemcseppnek használná. Na meg a perelés mellett a saját és mások egészsége miatt is ráírják. Mint ahogy baromi sok minden lehetne életveszélyes. Az áram alá helyezett pirítós is az ha vele akarod helyettesíteni a gumikacsát a kádban fürdéskor.

Viszont ha rendeltetésszerű használat mellett annyira életveszélyes lenne akkor már rég nem látnád a boltok polcain.

2022. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ezért hasznàlom én a seventh generationnak a mosogatógép tablettàjàt.

"Se íze,se bűze."

Illatanyagmentes,nagyrészt természetes összetevőkből.


Ezektől a jar,somat, és hasonlóktól én is hànyok,tiszta vegyszer illatuk van az edényeknek,poharaknak.


70fokon mosogatok a seventh generation tablettaval,oblito nelkul.


Mindenkepp probald ki,mert aterzem a helyzeted en is ilyen kenyes vagyok 😊😄

2022. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi! 😃Plusz pont, hogy megnéztem, és teljesen cruelty-free termékek, ahogy nézem majdnem teljesen vegán is, majd ennek még jobban utánajárok! :) Nagyon tetszik egyelőre. Eddig én DM saját márkás termékeket használtam. Bár vegán nem vagyok, csak vegetáriánus, de figyelek, hogy legalább ezekkel a szerekkel ne ártsak feleslegesen.
2022. okt. 15. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!