Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem fogják fel sokan,...

Miért nem fogják fel sokan, hogyha elolvad a déli sark jege, akkor sem fog megemelkedni a tengerszint (? )

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 15:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez egyáltalán nem olyan triviális, ahogyan a kérdező beállítja. Nagyon okos a kérdező, hogy ennyire tudja, de azt hiszem, a témával foglalkozó kutatók sem tennék rá a nyakukat, hogy ilyen jóslatokba bonyolódjanak. Még hozzá pontosan azért nem, mert az egész csak egy modell (modell = egy elméleti konstrukció, amellyel ismert tényezők segítségével megjósolhatjuk egy folyamat ismeretlen kimenetelét bizonyos pontossággal), de a tesztelése még nem történt meg (reméljük, nem is fog). Tudunk bizonyos dolgokat, amikből sejthetjük a folyamat kimenetelét: pl. hőmérsékletváltozás, jég elolvadása, hőtágulás, lemezek vándorlása, párolgás. De azt csak tippelni tudjuk, kvantitatíve mi milyen mértékben hat majd mire. Nem tudjuk, mi mit hogyan fog ellensúlyozni, mi lesz az ellentétes hatások eredője, az előre nem látható tényezőkről nem is beszélve. Szóval szerintem a kérdező csak ne okoskodjon, attól még látott egy adást a Discovery-n erről, mert a valóság mindig 100x bonyolultabb a modelleknél.
2010. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kollega keverheti az északi és déli sarkot.

Az északi az csak jég, ami a vízen úszik.

A déli az szárazföldön van.

2010. szept. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

"Az északi az csak jég, ami a vízen úszik."


Nana, annak is csak egy része! Pl. az egész Grönlandi jégtakaró szárazföldön van.

2010. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utána lehet számolni: ha Grönland jégtakarója elolvadna, kb. 6 m-rel emelkedne meg az óceánok vízszintje. Ezen se a párolgás, se a kontinensek mozgása(?) egy centit se változtatna. Olvastam mértékadó szakemberek véleményét, miszerint az összes szárazföldi jégtakaró elolvadása 10 m-s nagyságrendű vízszint emelkedést okozna. Ez nem modell, hanem számológép kérdése. Ha folytatódik a jelenlegi melegedési tendencia, csak az idő a kérdéses, nem pedig a folyamat megtörténte.
2010. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"ez nem modell, hanem számítógép kérdése"

:) Ugyanarról beszélünk, ezeket a dolgokat számítógépen szokták modellezni. Kicsit hasonlóakat csinálok munka gyanánt és azt is tudom, hogy minden ilyen modellnek van egy bizonyos beválási esélye. Van, aminek nagy, van, aminek kicsi. Kb. mint az időjárásjelentés (amit szintén hasonló matematikai modellekkel próbálnak előre jelezni). 1 napra előre emiatt jobban működik, mint 10 napra előre, mert utóbbi esetben még több a bizonytalanság. A mértékadó szakemberek is csak bizonyos modellek alapján tudnak gondolkodni, amivel aztán más mértékadó szakemberek nem értenek egyet. Ilyen a tudomány.

2010. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor most mondjatok egy szamot, hogy hany ev alatt olvad el az antarktiszi jegsapka a jelenlegi tendencia mellett! 20, 50, 100, 1000, 100.000, 1 millio ev mulva?
2010. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt a baj, hogy van 1000-féle modell, mind kicsit más paraméterekkel dolgozik, az eredmény pedig legtöbbször nem 1 szám (pl. 100 év múlva leolvad az Antarktisz), hanem egy valószínűségi eloszlás, pl. 10 év múlva 5% az esély, hogy már el fog olvadni a jégsapka, 100 év múlva 30%. Olvasgasd ezt:

[link]


ha tudsz angolul, akkor ezeket:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én tudom és már több mindenkitől megkérdeztem. 63 métert fog emelkedni a tenger vagyis megyarország d i része vízben lessz. HAWAII. XD (:
2010. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!