Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ENSZ klímajelentésében van...

Az ENSZ klímajelentésében van állítólag, hogy bármekkora kibocsátáscsökkentést sikerül elérni, a földfelszín melegedése akkor is folytatódni fog legalább az évszázad közepéig. Ez pontosan hogy van számokkal?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti,m ha 0-ra csökkentenénk, ami kábé lehetetlen, tehát minden szénerőművet bezárnánk például, akkor is melegedne a világ 2050-ig? De mennyire melegedne fel? Ekkor megállna 2 fok előtt?


És ha csak 10, 20 vagy 50%-al tudjuk visszafogni mondjuk holnaptól, ami szintén lehetetlen, akkor mi a forgatókönyv, van erről valami grafikon valahol?



2022. okt. 8. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rámutatnál a jelentésre, please?
2022. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem a kérdező is pont a jelentésre is rákérdez és amúgy meg talán a tehetetlenségi tényező miatt tolódna el. Idő kell amíg kitisztul a légkör és a számos visszacsatolás is reagál rá. Gondolo, mert a jeletnést én sem olvastam.
2022. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jahogy állítólag. :D Odáig már, jó Gyakorisként, agyilag nem jutottam el.
2022. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Megkerestem nektek:

[link]

2022. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
két 3000 oldalas anyag...
2022. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Neutralitásról, semlegességeől szoktak beszélni, ami nem teljes kibocsátás-stoppot jelent, hanem valamilyen metrika szerint kiszámolják, hogy több CO-t, üvegházhatású gázt kötünk meg, mint amennyinek a kibocsátásához hozzájárulunk közvetlen.


[link]


Különböző szcenáriók vannak, 1-2 fokos globális felmelegedés szinte elkerülhetetlen

2022. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Itt le van írva a lényeg röviden: [link]


Az optimista forgatókönyv szerint a felmelegedés 2100-ra 1,8 fok, ami a maihoz képest +0,7 fok.

2022. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Meg kellene érteni, hogy a föld hőmérséklete a naptól függ. A nap viszont ciklikusan működik, tehát a föld össz átlag-hőmérséklete is. Ez azonban egy adat a nagyon sok közül. Nem mindegy a mérték,az eloszlás és főleg az ütem. Ebben pedig jelentős szerepe van az embernek. Jelenleg a klímaváltozás (és nem melegedés) üteme sokkal nagyobb a természet által produkáltnál. Ebből viszont az következik, hogy egyes folyamatok, amelyek normálisan képesek visszafordulni (ciklikusan működni), az abnormitás miatt divergenssé válnak, és az már nem kezelhető.

A felmelegedés csak a probléma jelképe,önmagában semmit nem jelent, a mai emberiség (összefogva, ami jelenleg elképzelhetetlen) ezeket képes lenne kezelni az ismert tudásával. Csak éppen jelenleg teljes összehangolatlanság van, egyesek túlzásba viszik a "takarékosságot" gyakran hibásan, mások meg nyakló nélkül pazarolnak.


Rengeteg ostobaság olvasható a neten. Amíg a hülyeségből nem válogatható ki a végrehajtható, ésszerű cselekvés (ami nélkülözhetetlen), addig nincs megoldás. A mai generáció még megússza (legalábbis az értelmesebbje, mert képes kezelni), ám a második generáció már nagy bajban lesz a kezelhetetlen problémáktól. A "kezelhetetlen" itt azt jelenti, hogy az elején (most) még egyéni megfontolással, józan gondolkodással emberek a saját életüket kényelmessé tehetik, később ez egyénileg nem fog menni, csak összehsngolt társadalmi összefogással. Még később úgy se.


A lényeg: ma még van választás és megoldás. Hamarosan nem lesz.

2022. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez nagyjából így van.

Ráadásul nem is biztos, hogy annyira jó ötlet a kibocsátást leállítani - a kibocsátás ugyanis együtt jár egy ún. aerosol masking nevű jelenséggel.

Ez röviden annyi, hogy miközben a fosszilis üzemanyagok égetésével CO2 meg egyéb üvegházhatású gázokat kibocsátjuk, amik melegítik a légkört, ugyanezen égetés során egy rakás apró szilárd részecske is a légkörbe kerül, ami a troposzféra felső rétegében egyfajta aeroszol réteget képez, ami blokkol egy bizonyos mennyiségű napfényt, ezzel némileg ellensúlyozva a CO2 és egyebek által okozott felmelegedést.

Na most ez az areoszol réteg nagyon "rövid életű", ezek a részecskék 1-2 hét alatt leülepszenek a felszínre, csak azért tud konstansan létezni, mert folyamatosan pótoljuk vissza az égetéssel.

Tehát ha leállnánk, akkor 1-2 hét alatt kiürülne teljesen a légkörből, ez meg egy szinte instant(persze nem szó szerint kell venni) ugrást jelentene a melegedési folyamatban.

Persze azt nem tudják még pontosan a szakértők, hogy mekkora ugrást, de akár 1-1,5 fok is lehet.

2022. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Erről még Wikipedia cikket sem találok, valami tudományosan hiteles forrást be tudnál linkelni erről?
2022. okt. 8. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!