Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A titanium nitride mennyire...

A titanium nitride mennyire erős anyag? (késnél) több lenn

Figyelt kérdés
Tehát ezt a rugós kést néztem ki magamnak: SOG Pentagon OTF Blackout, ami elég borsos árú (380 euró), és azt írják, hogy a penge Titanium nitride anyagból készült. Interneten csak angol cikkeket találtam róla, ezért is érdekelne egy magyar vélemény

2022. okt. 15. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A titán-nitrid egy aranyszínű kemény bevonat, melyet vákuumkamrában diffúz kisüléssel hordanak fel a fémre. Pengét nem lehet belőle készíteni.
2022. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A titán-nitrid egy régóta használt bevonat, amit általában acélra hordanak fel kémiai (CVD) vagy fizikai (PVD) úton. A kémiai eljárással vastagabb bevonat készíthető, de annak vastagsága sem haladja meg általában a 0,005 mm-t. Kések pengéit bevonva a korrózióállóság növelése miatt teszik. Az éltartósság szempontjából érdektelen, hiszen az első (gyári) élezésnél leköszörülik a penge éléről.
2022. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a késről így mit gondoltok? minőségi darab, megérné megvenni?


[link]

2022. okt. 15. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen késeket azért vásárolnak, hogy a hasonszőrű ismerősök előtt dicsekedjenek vele. (Nem telik mindenkinek ezeregy lóerős Bugattira, stb..)


Az szinte biztos, hogy jól kidolgozott termékről van szó, de túl drága ahhoz, hogy érdemben használják az ilyesmit hétköznapi feladatok elvégzéséhez. Akinek használatra kell a kés, az vesz egy minőségi darabot max. ötödennyiért.

2022. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Leéltem már több mint 5 évtizedet, de nem emlékszem olyan esetre, amikor ilyen eszközre lett volna szükségem. Szerintem felesleges pénzkidobás.
2022. okt. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!