Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik bomba robban a legnagyo...

Melyik bomba robban a legnagyobbat, ami kémiai eredetű?

Figyelt kérdés

Természetesen nincs szándékom bombát készíteni, én sem zseretem a fegyvereket, meg a háborút.


Viszont az érdekel, hogy a hidrogénnél tényleg nem robban semmi nagyobbat?


A hidrogénnél és a héliumnál van olyan, ami nagyobbat robban, ha tömeget nézzük?


Olyan bomba, ami ionizált hidrogént tartalmaz, ami miatt a hidrogén nem tud áthatolni a bomba falán (ami enyhén taszítja a hidrogént), de leérkezéskor kiszabadul, és nagy területen oszlik szét, az mekkorát robbanna?


2022. okt. 20. 12:44
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés tudományos, nem a fegyverek készítésére irányul.
2022. okt. 20. 12:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a hidrogénbomba az pont fizikai elven működik


kémiai elven azok ahol sok nitrogén és oxigéngáz szabadul fel, mert azoknak a legnagyobb az egy molra eső térfogata, és ezen felül mennyire sikerül felfűteni a reakcióban a gázt

TNT, nitroglicerin ilyesmik

2022. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A TNT és a nitroglicerin robban a legnafyobbat a kemiai elven működők közűl?


Úgy tudom, hogy a hidrogén a leggyúlékonyabb. Valamilyen eleggyel csak nagyobbat robban, mint a TNT, nem?

2022. okt. 20. 18:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Én hidrogéngázra gondoltam az elején. Ahil a bomba kiengedi a hidrogéngázt, najd utána begyújtja.
2022. okt. 20. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hát kémia órán játszanak durranógázzal, TNT-vel meg nem nagyon

a mi időnkben még lehetett kapni gyógyszertárban kálium-nitrátot, ma meg már robbanóanyag prekurzor, és foglalkozáshoz kötik a vásárlását


szóval szerintem a hidrogént önmagában égetni nem tartozik a legerősebb robbanóanyagok közé

2022. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nagyon gyúlékony állítólag.
2022. okt. 20. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
meg a száraz avar is gyúlékony
2022. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" a hidrogénnél tényleg nem robban semmi nagyobbat?"

Számomra az "jön le" a kérdésből, hogy te a hidrogénbombára gondolsz, csak kémiai elvűnek vélelmezed a robbanást, és meg is erősíted: "Én hidrogéngázra gondoltam az elején. Ahil a bomba kiengedi a hidrogéngázt, najd utána begyújtja."

Utána kellene nézni a hidrogénbomba elvének. A hidrogénbomba egy fúziós bomba, ahogy a #2 kommentelő is hivatkozik rá, és ahhoz hogy ez a fúzió és a belőle felszabaduló energia szabaddá váljon, akkora aktiválási energia kell, hogy a speciális hidrogén mag körül atombombát robbantanak, hogy a fúzió beinduljon. Tehát szó nincs arról, hogy hidrogén gázt eresztünk szét, és azt egy szikrával belobbantjuk. Ennél több milliószor nagyobb energiáról beszélgetünk!

Egy palackba zárva ionizált hidrogénről se beszélgessünk, nehogy ezt is félre értse valaki és csupasz protonokra gondoljon. Mert olyan sincs a valóságban egy palackban. Nyilván beszélünk például a pH kapcsán pongyolán fogalmazva hidrogén ionról, de mindenki hallgatólagosan hidroxónium iont ért alatta, azaz a hidrogén ion (a csupasz proton) legalább egy vízzel felöltözködik...

2022. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szért írtam hidrogéngázt, mert az be vsn tiltvaléggömböknél, mert annyira gyúlékony.



Azt gondoltam, akkor nagyot is robban.

2022. okt. 26. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!