Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek arról a nem...

Mi a véleményetek arról a nem rég megjelent elméletről, hogy a bolygók a keringés mellet egy ilyen dns spirál alakban is haladnak szép lassan?

2022. okt. 24. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nemrég megjelent elmélet😂😂.


Ez egy trivialis dolog, hiszen a naprendszer a galaxis kozeppontja korul kering.

2022. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez réges-rég köztudott dolog.

A Nap az Ekliptika síkfára nagyjából merőlegesen mozgást végez, mégpedig évente a Nap - Föld távolságának durván a négyszeresét és közben viszi magával az egész Naprendszert.

Így a Föld és az összes bolygó a Galaktikához viszonyítva az éves keringése folyamán valójában egy meredek csavarvonalat ír le.

Ez közismert, bár egy újszülöttnek minden vicc új.

:)

2022. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ez már régóta köztudott. A bolygók keringenek a Nap körül, de közben a nap is elmozdul, ezért ez a spirálmozgás.
2022. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is képbe voltam vele, hogy a napnak is van egy kis kilengése, de a környezetem jó része ezzel se foglalkozott, abba meg eddig nem gondoltam bele, hogy konkrétan nem csak körkörösen kering hanem spirál alakban is, nem rég filóztam azon is miért kb minden ábra 1D-s? Eddig ahol ezt felvetettem hülye teóriának mondták, bár mostanában a lapos földbe is egyre többen hisznek, néha örül az ember annak, ha valaki elhiszi hogy geoid.
2022. okt. 24. 16:59
 5/9 sadam87 ***** válasza:
100%

Egyébként a linkelt videók nem is pontosan ábrázolják a Nap és bolygóinak a mozgását a Tejútban. (A Nap mozgási irány nagyjából 60°szöget zár be az ekliptikára merőleges tengellyel.) Ráadásul a Nap nem is tökéletes körpályán kering a galaxis középpontja körül (a pálya kicsit hullámzik). Plusz maga a Tejút is mozog (például az Androméda-galaxis vonzása miatt). Szóval jóval komplexebb a mozgás, mint amit a videóban mutatnak.

(Persze ha már mozgás, az is felmerül, hogy mihez képest?)

[link]

[link]

2022. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pedig ismeretterjesztő filmek, ilyen animációk is, mint amilyet a kedves kérdező is talált, csak meg kellene őket nézni. én speciel még valamikor könyvekben olvastam ezt, csak talán keveseket érdekel igazán újabban a valóság.

Mindig is az volt a véleményem, hogy nagy kár, hogy a Planetáriumot hagyták tönkre menni, már egy egész generációnak hiányzik, az látványosan bemutatta az ilyesmit és tömegekben keltette fel az érdeklődést.

2022. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

9.-ben tanultuk az iskolában.

6 éve voltam 9.-es...



Csak nemigazán elterjedt ez a fajta ábrázolás (a Napot fix pontba helyezőhöz kepest), mert azon kívül, hogy érdekes, nincs sok értelme.

2022. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekünk suliba annyit tanítottak, hogy a bolygók keringenek a nap körül, bemagoltad a neveit meg hogy római istenekről van elnevezve és ámen fakereszttel.
2022. okt. 24. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis kiegészítés: a spirál kétdimenziós alakzat, amire gondolsz, az a hélix.
2022. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!