Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ebben a kategóriában örülnétek...

Ebben a kategóriában örülnétek és titkon bíztok benne, hogy igaza van a keresztényeknek és létezhet egy másik világ ahol végtelen szeretben leszunk?

Figyelt kérdés

#titkos bízás
2022. nov. 5. 12:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
örulnétek neki ha nem szűnne meg minden a halál után?
2022. nov. 5. 12:17
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az oldalon található keresztényekkel kell ebben a világban létezni, akkor remélem, hogy nincs. Vagy bízok benne, hogy nem kerülök oda.

A szeretetükből nekem bőven elég ebben a világban is. Nem kell további áldás.

2022. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mojjo ***** válasza:
100%
Persze, jó lenne, ha létezne egy szép, kellemes halál utáni élet. Két baj van: az egyik az, hogy erre az égvilágon semmi nem utal, az ellentétére meg kb minden eddigi ismeretünk. A másik pedig az, hogy ez a szép, szeretetben élős túlvilág aligha a keresztények istenétől lenne várható, tekintve, hogy ő a világirodalom talán leggonoszabb, legkegyetlenebb karaktere, akihez képest Voldemort, Darth Vader, Joker és a Zöld Manó együttesen is max. gyenge ipari tanulók. Szóval őt köszi, de inkább kihagynám a buliból.
2022. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mojjo ***** válasza:
100%
Mondjuk az nem világos, hogy az örökké való élet a halál után mennyire lenne szuper, vagy inkább mennyire lenne a legnagyobb elképzelhető büntetés, attól függetlenül, mennyire szeretetteljes meg szép meg stb. Ugyanis eltelik száz év, meg ezer, meg millió és egymilliárd. Eltelik százmilliárd és még mindig élünk ott. Eltelik ez a százmilliárd százmilliárdszor és ez az egész is százmilliárdszor, de mivel végtelen, ez még semmi. Eltelik ez az egész újra és újra és újra és soha nincs vége... hát nem tudom...
2022. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én alapvetően tudomány fannak definiálom magam. Valahol reménykedem benne de valahol félek is attól, hogy létezik Isten, de hívhatjuk Teremtőnek vagy Idegen Intelligenciának is. Viszont ezt az Istent, vagy ahogy nevezzük úgy képzelem el, hogy az ősrobbanást ő hozta létre, vagy a földi élet "magvait" ő vetette el, esetleg ha volt a miénk előtt egy vagy több (akár végtelen) univerzum, azokban született vagy azokért is ő a felelős akár összességében, akár nem.


Tehát én így képzelem el, ha létezik,


De van 2 probléma.


-Ha létezik is, sem biztos, hogy van túlvilági élet

-Ha van is, se tudhatjuk, az milyen is


Szóval én egyfelől félek, egyfelől meg reménykedem. De összességében az se tűnik olyan rossznak, hogy meghalsz és így vége a dolognak így összességében, bármennyire is félek a haláltól de logikusnak és "tisztának" tűnik mindez.

2022. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért ekkora baj az elmúlás? Ne félj tőle, rosszabb nem lesz.
2022. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Mondjuk az nem világos, hogy az örökké való élet a halál után mennyire lenne szuper, vagy inkább mennyire lenne a legnagyobb elképzelhető büntetés, attól függetlenül, mennyire szeretetteljes meg szép meg stb. Ugyanis eltelik száz év, meg ezer, meg millió és egymilliárd. Eltelik százmilliárd és még mindig élünk ott. Eltelik ez a százmilliárd százmilliárdszor és ez az egész is százmilliárdszor, de mivel végtelen, ez még semmi. Eltelik ez az egész újra és újra és újra és soha nincs vége... hát nem tudom..."


Ez a szöveg alapból így értelmetlen, de leírom hogy miért, de előbb tisztáok pár dolgot a gondolataimkból.


Tegyük fel, hogy van túlvilági élet, az örökké tart, és merőben más a földi élettől. És tegyük túl magunkat azon is, hogy ha emlékszünk a földi életünkre és így magunkra is, akkor valahol hasonló lenne a mai élethez, de még így is lehet merőben más.


Viszont így értelmetlen amit kérdezel. Mert ha merőben más az ottani létezés, akkor mai szemmel nem tudod elképzelni sem, hogy milyen is lehet. Mai szemmel azt mondod, hogy beledögölnél az unalomba ha örökké élnél, de ezt emberi aggyal mondod mint földi halandó.


Nekem van 2 állatom, és néhol számomra felfoghatatlan az életük. Eleve nincs öntudatuk, hogy egyszer megszülettek valamikor, most élnek, egyszer meg meghalnak majd. Az életük bizonyos értelmben unalmasan telik ahogy én látom, még ha más ingerek is érthetik őket de ugyanazt csinálják nap mint nap. Mondjuk ez rám is igaz, de én el szeretnék jutni A ból B be egy idő alatt az életemben, nem csak gyakorizok az életben, előrelépési cél nélkül. De ők így öntudat nélkül élvezik ezt, bele se gondolnak az én kérdéseimbe soha. Ha látnak is egy számítógépet, fogalmuk sincs róla, hogy mi lehet az az internet de meg sem fordul a fejükben.


Pedig ők is földi halandó állatok, mint az ember. Tehát még nincs szó arról, hogy másik világban is élnénk.


"Miért ekkora baj az elmúlás? Ne félj tőle, rosszabb nem lesz."


Részben filozófiai kérdés, de evolúciós ösztön is. Biztos van olyan ember, aki megbékél az elmúlás tudatával de van aki meg nem, valaki meg részben.


Ma 12:55 vagyok.

2022. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mojjo ***** válasza:
@7: Meggyőző... Szerintem nem érted, nem tudod felfogni a végtelen fogalmát.
2022. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A tudomány fórumon nem vágyakkal és hitekkel foglalkozunk.

Amit feltettél az egy vallási kérés, ennek a helye a vallás fórum.

A válasz pedig az, hogy nem tudjuk.

Nyilván örülnénk egy hosszabb életnek... de egy végtelen életnek?

Az milyen?

Főleg, hogy állítólag ott már nincsenek változások.

Ez így elég értelmetlen és céltalan.

2022. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben a kategóriában örülnétek és titkon bíztok benne..."

Ebben a kategóriában leginkább a hogyanokkal foglalkozunk. Hogyan kell ammóniát, vagy elektromos áramot előállítani. Hogyan kell atomerőművet, vagy fúziós erőművet csinálni. És gyakran a hogyanok megoldása közben miértekre is fény derül. De titkon nem bízunk semmiben. Valami vagy működik, vagy nem működik. És ha működik valami, az akkor is működik, ha nem hiszek benne - vica versa, ha nem működik, akkor beleszakadhatok a hitbe, akkor sem fog.

A történet szerint Niels Bohr-t meglátogatta egyik amerikai kollégája. Amikor hazaértek, meglepődve nézte a Bohr házának kapujára szegezett lópatkót.

- Bohr professzor! Ön hisz ebben a babonában?!?

- Természetesen nem hiszek! De azt mondják, annak is szerencsét hoz, aki nem hisz benne.

2022. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!