Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az erdő gazdálkodás,...

Mi az az erdő gazdálkodás, hogyan müködik? Az ember fa igényét hogyan lehet úgy kielégiteni, hogy ne irtsunk ki a földön minden erdőt?

Figyelt kérdés
Üdv a kérdés adott, az érdekelne mi az, hogy erdő gazdálkodás, és ahogy a cimben is kérdeztem, az emberiség fa igényét, hogyan lehet úgy kielégiteni, hogy erdők is maradjanak és ne tünjön el minden fa. (azt természetesen gondolom, hogy védett területen erdő nem vághat ki) köszi
2022. nov. 19. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom Magyarországon növekszik az erdős terület mert még a természetes regeneráciot se termeljük ki. Egy nem fidesz ember mondta, aki az erdeszetnel dolgozik és van rálátása.


Egyébbként a biomassza erőmüvekben 100tonna számra tüzeljük a fát naponta fűtési szezonba több mint 10 éve. Az ok: ezt támogatja az eu mint megújjoló energia forrást. Annak idején a szoci kormány alatt épitettek őket. Ez biztos igaz mert egy ilyenben dolgozom.


Szerintem egy politika hisztéria keltés volt mint annyi minden.

2022. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen én is vettem a fáradságot olvastam erdészetek oldalait vagy YT videókat néztem és nyilván teljesen fidesz meg minden párt mentesen a laikusoknak ez szakszerüen le van irva ELMAGYARÁZZÁK, hogy pl az öreg fákat vágják ki de 1 vagy még több kerül 1 új fa helyére satöbbi satöbbi, és hogy ezt erdészek, erdő mérnökök meg nem tudom mi a fenék ellenőrzik és rendezik, nem csak kiront pár favágó aztán bumm bele, hanem ezt szakemberek intézik.
2022. nov. 21. 16:53
 13/17 A kérdező kommentje:
bocsi természetesen a kivágott fa helyére kerül minimum 1 új vagy még több.
2022. nov. 21. 16:54
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan módszer hogy pár évente mennek és csak a vágásérett fákat vágják ki.
2022. dec. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14 az milyen? Magát a szót értem! De mitől vágásérett.
2022. dec. 4. 10:46
 16/17 anonim ***** válasza:
Ami elég vastag méterfának, gerendának stb. Nem úgy mint most hogy tarra égetnek mindent mint valami vulkánkitörés után.
2022. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi, bár állitólag most a vészhelyzetbe is ésszel szakemberek döntése alapján vágnak.
2022. dec. 4. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!