Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudod, hogy ki az az Öveges...

Tudod, hogy ki az az Öveges professzor?

Figyelt kérdés
2022. nov. 28. 18:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen, tudtam! De ez egyáltalán nem jelent semmit!

Jedlik Ányos bencés szerzetes volt, mégsem emiatt ismerjük és tiszteljük, hanem a találmányai és a jelleme miatt! Azok tették halhatatlanná!

2022. nov. 28. 20:03
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában egy szót sem beszéltek róla, de otthon a szüleimnél volt egy könyv a polcon, játékos fizika vagy ilyesmi címen, én ott ismertem meg őt! 🙂
2022. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Pesten a Csodák Palotája az ő ötletén alapult (nem tudom, megvan-e még, gyerekként jártam ott).
2022. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Igen, hallottam róla, de nekünk sem mutatták suliban, vagy tettek róla említést. Szüleim talán emlegették olykor. 32 éves vagyok.
2022. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Ma, amikor éppen gőzerővel teszik tönkre at oktatást, nem a jó tanárok a neves és megbecsült emberek. Pedig volt jó néhány a 70-es, 90-es években. Nam, ma el kell törölni az emléküket is, nehogy a fiatalság tanulni akarjon. A hülyegyerek sokkal job rabszolga.

Matematikából Rácz tanár úr volt verhetetlen (ma ilyen díj is van), a fizikaoktatás zsenije a csepeli Vermes Miklós volt. Öveges professzornak a tanszéke szintén briliáns oktatókat tudott felmutatni, az idősebbje sajnos már nem él.

2022. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én vagyok az első, aki sosem hallott még róla. Legalábbis nem emlékszem rá. Annyi ember van és annyi információ elérhető a világon, mindenkiről nem tudhatunk. Főleg, ha több generációval előttünk élt.


26/F

2022. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
11: Pont ez a fontos. Hogy vegyék tudomásul, hogy az egyház is hozzájárul/hozzajarult a természettudományos ismeretekhez. Newton pl. egy komolyan hívő ember volt. Rajtam ugyan nem segít, viszont én nem ellenezném a természetismeret dolgot. Általános iskolában a kémiatanárom egy irányításmániás volt, a biológiatanárnő szexmániákus. A fizika így 30 év után nem rémlik. Matematikából többen is voltak, ott is volt szeximádó. A középiskolában a kémiát egy kifejezetten terrorizáló, perverz ember tanította. A fizikát egy volt egyetemi tanársegéd, aki a középiskolai oktatásban tanítás helyett csak a diákokra tett megjegyzést. A matematikát pedig egy olyan nő, aki a Fazekasból jött át. Egy humán osztályban mindenki úgy tanította a nünükéit, mintha mi mind matematikusok, kémikusok, fizikusok akarnánk lenni. Aki ilyen pályára vágyik, az tanulja ezeket emelt óraszámban. Őket se kínozzák feleslegesen történelemmel és magyar irodalommal.
2022. nov. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#1

"amikor kitörte MZP/X fénypostája az ablakot"

ember, kevered a rajzfilmet a politikával, Mézgáéknál nincs MZP/X.

MZP= Márky Zay Péter

MZ/X van a rajzfilmben.

:DD

2022. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"a fizikaoktatás zsenije a csepeli Vermes Miklós volt"

Meg Sas Elemér.

2022. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Sajnos, Vermes Miklóst nem ismertem, de egyet értek, Öveges "utódja", Sas Elemér is kimagaslott! Ilyen tanárok órájára szívesen beülnék most is, felnőtt fejjel!
2022. nov. 29. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!