Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létre lehetne hozni egy...

Létre lehetne hozni egy mesterséges bojgót?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van elég anyag a földön, hogy egy kisebb mesterséges bolygót létrehozzunk? Ez lehet a földi élet rtúlélésének esélye ha a NAp felrobban. Feltétele h egy ien bolyó tudjon közlekedni is az űrben, és beállni egy másik Nap köré
2022. dec. 15. 03:13
1 2
 1/15 A nagy Levin ***** válasza:
93%

Jelenlegi technológiával biztos, hogy nem.


Amúy boLYgó és iLYen.

2022. dec. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A nagy Levin ***** válasza:
91%
# amúgy
2022. dec. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mesterséges bolygó gyanánt általában extranagy héjszerű bolygókra szoktunk gondolni. Ezekben a nehézségi gyorsuláshoz a tömeget nem vas és mindenféle értékes elem adja, hanem sima hidrogén, vagy hélium, (esetleg egy feketelyuk).

Ezekhez nem rendelkezünk elég erős anyagokkal, de aktív támasztással elképzelhetők.


Kisméretű mozgásra képes lakóterek kapcsán általában forgó, hengeres űrállomások kerülnek szóba.

Angolul ezek pl. Az O'neill hengerek. Sima acélból kilométeres átmérőjű hosszúkás állomásokat lehet építeni.


Ilyen méretben már nem túl zavaró a forgás és a gravitáció közötti különbség. A lakóterek mozoghatnak, űrhajóként is funkcionálhatnak. Ha van jó fúziós technológia, csillagoktól távol is jól működnek.

2022. dec. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
1%
Jegyzem meg halkan.....a Hold is az
2022. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nap felrobban nem lenne célszerűbb szimplán elmenni egy másik földszerű bolygóra amúgy?xDDDD
2022. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De ha létre kéne hozni egy új bolygót (tegyük fel lehetséges és meg tudnák az akkoriak csinálni) és egy csillag (nap) pályájára állítani, akkor nem sokkal könnyebb lenne szimplán elhúzni egy másik csillag körül keringő bolygóra, ami hasonlít a mi kis földünkre? Előző vagyok.
2022. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krwkco ***** válasza:
100%

Ha távozni szeretnénk a Naptól, egy másik csillaghoz, akkor szerintem nem bolygóra lenne szükségünk. Az a csillagoktól távoli űrben nem élhető. Az utazáshoz űrhajókat célszerű használni.

Helytakarékosság céljából a lakosság hibernálva lehet.

És az irányítást, karbantartást egy viszonylag kis létszámú legénység végezhetné. Akár magukat tenyésztve, akár új embereket felébresztve, ha a régiek az öregség miatt kihalnak. Vagy sokaknak 1 év szolgálat és utána szundi az út végéig.

2022. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
Elvben igen, gyakorlatban kiderül, de nem biztos, hogy van értelme.
2022. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"És az irányítást, karbantartást egy viszonylag kis létszámú legénység végezhetné. Akár magukat tenyésztve, akár új embereket felébresztve, ha a régiek az öregség miatt kihalnak. Vagy sokaknak 1 év szolgálat és utána szundi az út végéig."


Ha elképzelem, hogy hibernálva vagyok egy űrhajóban, akkor elfog a félelem. Honnan tudjam, hogy nem történik baj velem a hibernáció során, ugye ha hibernálva vagyok, egyrészt észre se veszem, másrészt a védekezés is kizárt, harmadrészt az a gondolat is ijesztő, hogy öntudatlanul meghalok, ha úgy adódik. És itt nem arról van szó, hogy "ébren halok meg", csak halálom előtt 2 másodperccel már eszméletlen vagyok, hanem hogy alvás/hibernálás közben ér a vég, teljesen "felkészületlenül". Ezek persze alvásra igazak így hétköznapilag, de hibernáláskor is igaz lenne.

2022. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 krwkco ***** válasza:

"a védekezés is kizárt"

Hogyan tud egy utas védekezni egy százmillókat szállító űrhajóban keletkező baj ellen?

Ez már egy utasszállító repülőgép esetén sem működik.

2022. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!