Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek a megfigyelőállomások...

Ezek a megfigyelőállomások vagy berendezések mekkorák az óceánban (4000db), és hogy maradnak egy helyben?

Figyelt kérdés
[link]

2022. dec. 17. 23:09
 1/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Ezek többsége a partokhoz viszonylag közel van, fix állványon, vagy le van horgonyozva (mint egy bója). Ezen kívül vannak még úszó egységek, és hajókról is végeznek méréseket. GPS-sel követik nyomon az adatokat.


Itt látható a globális rendszer:


[link]


Itt meg láthatod mekkorák ezek a mérőbóják:


[link]

2022. dec. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem, a linkelt cikkben az összes óceán teljes felülete viszonylag sűrűn és nagyjából egyenletesen van lefedve, nem csak a partoknál vannak. Ha lehorgonyzott bóláyn lógnak a víz alatt párszáz méterrel, akkor jó sok lánc kellett hozzá, az óceán néhol 10ezer méter mély, ha jól tudom. Ez komyoly?
2022. dec. 18. 11:28
 3/4 sadam87 ***** válasza:

"Ezek a megfigyelőállomások vagy berendezések mekkorák "

Annyira nem tűnnek nagynak (persze mihez képest...), itt az első képen két ember enged épp egy szondát a vízbe.

[link]

"és hogy maradnak egy helyben?"

Sehogy. Miután vízre eresztik, lemerül kb. 1000 méter mélyre, és szabadon sodródik kb. 10 napig. Ezután lemerül 2000 méterig, majd felemkedik, elküldi az adatokat (műholdnak), majd újrakezdődik a ciklus. Ebben a linkben van kép és videó is (rövid leírás mellett), de az előző linkben is írnak róla.

[link]


#1

Amiről te írsz, az nem az a rendszer, amire a kérdező rákérdezett.

2022. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A nagy Levin ***** válasza:

#3 igazad lehet, én arról a rendszerről hallottam, ezt az Argot nem ismerem.

Közben eszembe jutott, hogy olyannal is próbálkoztak, hogy állatokra raktak mérőműszereket (pl. ámbrás cetekre), azok lemerültek mélyebbre, a műszerek mértek, majd leváltak és feljöttek a felszínre. Ezzel első sorban az állatok mozgását figyelték meg, de a tengerről is gyűjtöttek adatokat.

2022. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!