Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rutherford milyen alapon...

Rutherford milyen alapon feltételezte 1911-ben, hogy az atommag áthatolhatatlan az alfa részecskék számára?

Figyelt kérdés

A Rutherford-kísérletből ugye teljesen más következtetés is levonható lenne, ha az atommag áthatolható lenne. De Rutherford honnan tudhatta, hogy áthatolhatatlan?

Lehet, hogy az egész fizikustársadalom nem vesz észre egy ekkora hibát?


2022. dec. 18. 23:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem azt mondta és feltételezte, hogy áthatolhatatlan. Ezt sehol nem írta le. Azt feltételezte, hogy vannak jelentős pozítív töltésű részek az atommagban amik taszítják az alfa részecskét amiről "visszapattan" és vannak olyan részek az anyagban amin át tud hatolni az alfa részecske. Olvass pontosan(!) utána a kísérletnek és a magyarázatának. Ő arra jöt ár, hogy olyan jelentős elektromos taszítás van, hogy arról "lepattan" az alfarészecske.
2022. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Ilyet egy szóval nem írt Rutherford. És arra, hogy az atomban van egy pozitív töltésű mag, statisztikai eszközökkel következtette ki. Ugyanis mikor alfa-részecskékkel bombázott egy nagyon vékony aranyfóliát, azt tapasztalta, hogy az alfa-részecskék egy része (~százezred része) visszaverődött, ellentétben a várttal: hogy nem verődik vissza senki. Igen, ilyen kicsi eltérésből statisztikailag egyértelműen lehetett arra következtetni, hogy az atomban létezik egy az atom térfogatához képest elenyésző térfogatú, nagy tömegű, pozitív töltésű mag. Ez is azt mutatja, hogy fontos a pontosság.
2022. dec. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Mi tudjuk értelmezni a kísérletet, akkor?


"A Rutherford-kísérletből ugye teljesen más következtetés is levonható lenne..."


Nem.

2022. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Ráderford jól megmagyarázta a kíésrletét. Kérdező, mit nem értesz? Hol akadtál el? Ha mesélnél, akkor többet tudnánk segíteni
2022. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

5: Van egy ilyen népszerű Konteó most, de még nem teljesen értem az alapjait (és a lényegét). Hogy mindenki tévedett aki az elmúlt kb. 150 évben ezzel a témával foglalkozott. A kérdező is ennek a konteónak a hívője. Menthetetlen. Ugyanaz a kategória mint a laposföld, csak ezek még durvábban nyomják, és még kevésbé lehet őket érteni.


Általában azért nem értjük őket, mert kiragadnak egy-egy dolgot amit a rettenetesen alacsony IQ-jukkal nem képesek felfogni, találnak rá valami hajmeresztő magyarázatot és azt mantrázzák. Életben és iskolában és bármilyen területen teljesen sikertelen, irtózatosan alcsony IQ-jú és irtózatosan műveletlen emberek osztják az észt. Nagyjából intelligenciában, műveltségben valahol a papucsállatka szintjén vannak.

2022. dec. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os. Hol lehetne erről a konteoról olvasni? Engem igazán érdekel. Sok mindent hallottam, de erről még nem. Sok bizarr dolgot olvastam pl ha a Föld gömb lenne a víz lefolyna az aljára. Argentína víz alatt lenne stb stb


Erről "a fizikusok a századelején mind tévedtekről" hol lehet olvasni?

2022. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
7: Itt a GYK-n is van egy rakás ilyen kérdés, de este ha haza érek megpröbálom megkeresni az "ősforrást". De már több helyen bele ftottam.
2022. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
8, köszönöm. Várom. De azért ugye máshol is terjed ez a konteo, nem csak itt pár kérdésben lett kitalálva?
2022. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
9: Én először itt láttam, aztán rákerestem és találtam pár ezos oldalt ahol ez terjed.
2022. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Na?
2022. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!