Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jelenleg mit tudunk az anyag...

Jelenleg mit tudunk az anyag legkisebb alkotóeleméről?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom, hogy mit mond erről a tudomány, hogy mi a legkisebb alkotóelem, vagy mik azok. Amúgy ezzel kapcsolatban érdemes arra számítani, hogy találnak még kisebbeket? Olyan alkotóelem elvileg létezhet, aminek nincs is mérete?

2023. jan. 5. 00:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem igazán tudok amúgy bízni a tudományos ismeretterjesztésben, úgy általában."

Sajnos akkor be kell íratkoznod egy egyetemre, és ott hivatalosan is megtanítanak rá...

2023. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Az elméletek alapján a fotonnak sincs mérete.
2023. jan. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Sajnos akkor be kell íratkoznod egy egyetemre, és ott hivatalosan is megtanítanak rá..."


jelenleg is egyetemre járok, csak éppen nem fizika szakra. :))


Amúgy meg, szeretnék így "nem egyetemi szinten" tájékozódni róla. A tudományos ismeretterjesztőt azért írtam, hogy nem bízok benne általában, mert azt tudom, hogy sok dolog nem pontos bennük, esetleg kamu is.


De ha egyik ilyen totál megbízható, annak örülök, nyilván.


Amúgy ha a fotonnak nincs mérete, az elémletek szerint akkor az anyagnak kell legyen mérete? Csak mert valaki írta, hogy aminek nincs mérete, az nem létezik, de a foton is létezik, az elméletek szerint annak meg nincs, ha jól tudom, de mégis a foton létezik.

2023. jan. 8. 23:30
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

A fotonnak nincs mérhető mérete.

Attól még lehet neki, esetleg változhat is, stb.

2023. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mivel hülyeség az hogy csak az létezik aminek van mérete.


Fizikában a mostani legmodernebb elmélet a kvantumtérelmélet. Ez alapján az elemi részecskék a kvantumtér gerjesztései, és nincs méretük.

2023. jan. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!