Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúciós modell "majomembe...

Az evolúciós modell "majomember" egy hazugság?

Figyelt kérdés
Ha ez így lett volna, akkor a majmok uralnák ma a Földet, érdekes módon azonban a csimpánz és annak elődei, vagy az ősmajmok, gorillák bár régebben jelen vannak a Földön, sohasem okosodtak meg néhány százezer év alatt, mint az emberi faj.

2023. jan. 15. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, csak sokan félreértelmezik.


Az ember nem a majomtól származik, hanem az embernek és a majomnak volt egy KÖZÖS ŐSE, ahonnan az ember az egyik, a majom a másik irányba fejlődött.


Nem egészen pontos, de egyszerű példa; adott egy család 2 gyerekkel. Az egyik sokat tanul, a másik gyúrni jár, ezáltal a szüleikhez képest az egyik okosabb, a másik erősebb lesz. Aztán az okos az „okos géneket” örökíti tovább, az erős az „erős géneket”, míg aztán pár generáció után meg sem mondanád, hogy az akadémikus és a kigyúrt állat egy tőről fakadt. Pláne nem mondod azt, hogy az okos a kigyúrttól származik.

2023. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%
Nem kötelező mindennek okosodni. Van ahol előnyös, van ahol nem. Egy majomfajnak bevált s abból lettünk mi. De mellettünk ott vannak a sokkal sikeresebb egysejtűek meg medveállatkák meg tudja a fene még mik amik röhögnek rajtunk ha sikerességről van szó. Persze a mi szemszögünkből a magas intelligencia tűnik sikeresnek. Igaz, amióta létrejött az első agy azóta látványosan fejlődött, nem az emberrel kezdődött ez. De nem mindenhol, mindenkinél. Ahol épp előnyt jelentett ott igen.
2023. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sadam87 ***** válasza:
90%

Kérdező!

Nem hazugság, csak úgy látszik nem érted, hogy működik az evolúció. Ajánlom figyelmedbe a 2. válaszoló válaszát.


#1

"Nem egészen pontos, de egyszerű példa; adott egy család 2 gyerekkel. Az egyik sokat tanul, a másik gyúrni jár, ezáltal a szüleikhez képest az egyik okosabb, a másik erősebb lesz. Aztán az okos az „okos géneket” örökíti tovább, az erős az „erős géneket”, míg aztán pár generáció után meg sem mondanád, hogy az akadémikus és a kigyúrt állat egy tőről fakadt."

Ez mondjuk nem túl jó példa, mert az evolció nem így működik. A szerzett tulajdonságok nem öröklődnek. (Pontosabban: ma már tudjuk, hogy néha öröklődhetnek, de azért általában akkor sem túl sok generációra.)

2023. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
#3, szinte biztos voltam benne, hogy valaki bele fog ebbe kötni... Nyilván nem mikrobiológiai szinten kell, hogy megállja a párhuzam a helyét, hanem hogy az alapelvet megértse a kérdező.
2023. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sadam87 ***** válasza:
77%

#4

Nem mikrobiológiai szinten rossz, hanem alapvetően.

2023. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
#5, jó, akkor írjál jobbat. Hallgatlak. De lehetőleg közérthető legyen.
2023. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A probléma eleve ott van, hogy evolúció szempontjából nem feltétlen pozitív a nagyobb agy és a magasabb intelligencia. Nem mi vagyunk az evolúció koronázatlan királyai, hanem pl a vándor patkány. Az a nagy agyunk egy cukor temető, folytón enni kér. A napi kalóriaszükséglet egy nem elhanyagolható részét az zabája meg. Könnyen lehetett volna egy evolúciós zsákutca az ember.
2023. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

Annyira nem tűnik nehéznek. Csak ne a szerzett tulajdonságok örklődjenek.

Például: vannak előemberek (vagy majomemberek, ha a kérdezőnek úgy jobban tetszik). Közöttük vannak, akik örökletten okosabbak, mások meg örökletesen erősebbek. Két élőhelyen élnek. Az egyik egy nyílt élőhely, ahol nem lehet elbújni vagy trükközni, hanem meg kell küzdeni egy rivlis ragadozóval. Nem nagyon vannak eszköznek alkalmas dolgok sem jelen. Csapatban sem érdemes vadászni, mert nincs olyan préda. Itt gyanús, hogy az erősebb egyedek kerülnek előnybe, ők élnek túl és szaporodnak nagyobb eséllyel, és természetesen örkítik is a tulajdonságaikat, így a populációban egyre több lesz az erős egyed.

A másik populációegy komplex, összetett élőhelyen él, ahol nincs erős rivális vagy ragadozó, ellenben a prédát legkönnyebben csapdázással, eszközökkel, csapatban vadászva lehet elejteni. Itt értelemszerűen a testi erőnek nincs túlzott előnye, ellenben a magasabb intelligencia komoly előnyt tud jelenteni. Így az intelligens egyedek lesznek a sikeresebbek, több utódjuk is lesz, akik öröklik a magasabb intelligenciát. Azaz a populációban egyre több lehet az intellgiens egyed.


(Nyilván az ember és a különböző majmok evolúciója ennél jóval komplexebb volt, ez csak egy elméleti eszmefuttatás.)

2023. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
100%

Sokadszorra ugyanaz a buta kérdés. :(


Nem, nem hazugság, hanem az evolúció meg nem értése.

2023. jan. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pombe ***** válasza:
100%

#Kérdező: "Ha ez így lett volna, akkor a majmok uralnák ma a Földet"


Azok uralják. Mi is majmok vagyunk, a legokosabb majmok a majmok közül. És olyan majmok, akiknek derogál magukat majomnak nevezni.


Az evolúció és a bizonyítékok tükrében azt állítjuk, hogy a halakból lettek a halak után az első négylábú kétéltűek.


Szóval akkor szerinted az evolúció elve azt vallja, hogy ha minden majomnak emberré kellett volna változni, akkor a tengerek és folyók tavak összes halának is ki kellett volna másznia a partra, hogy fejlettebb négylábú állatokká váljanak? Utána ezeknek mind egytől egyik fejlettebb emlősállattá kellett volna változni? Utána ezeknek mind az emlősök között is még fejlettebb majommá kellett volna változni, és utána még fejlettebb emberré?


Tudod, anno a halak meg hosszú fejlődési út után az egysejtűekből lettek, vagyis a te elképzelésed szerint mára már az összes egysejtűnek, állatnak, sőt, növénynek is már mind emberré kellett volna válni? Ugye?


Einstein - a te elved szerint - nem volt fejlettebb egy halom más embernél is? Akkor mára miért nem lett mindenki Einstein? Pl. ma bemennél a pékhez kenyeret venni, és üresen tátongana a bolt, mert minden élő ember einsteni ésszel és kitartással csillagász, matematikus, biológus lenne... lenne, ha nem halt volna már éhen az összes tudós az ilyen világban... :D


#Kérdező: "érdekes módon azonban a csimpánz és annak elődei, vagy az ősmajmok, gorillák bár régebben jelen vannak a Földön"


Sőt! Az egysejtű lények vannak itt a legkorábban, mint életformák, tehát nyilván azok brillírozhatnak a legjobban az intelligencia tesztek kitöltésekor. Láttam pl. manapság is lovaskocsikat, és amikor ezeket benevezik a Forma-1 versenyre, akkor mindig köröket vernek rá az 1000 lóerős motorokkal hajtott versenyautókra. Mindenki tudja, hogy ez azért van, mert a lovas kocsik előbb voltak pl. az Alfa Romeo Racing C38-asnál is.


***


Ilyenkor az jut az eszembe, hogy ti az ilyen majmos érveket komolyan le tudjátok írni röhögés nélkül? Kérlek nyugtass meg, hogy csak ökörködtök ilyenkor! :)


https://www.youtube.com/watch?v=wRM7vTrIIis


Tudod, ez a majom nincs betanítva, ám egy embergyerekhez hasomlóan megtanult alapfokon kommunikálni az emberrel és a számítógépet tudja ehhez kezelni, és van öntudata, és értelmesen tudja megfogalmazni a gondolatait.


Azért nem mernék rá mérget venni, hogy mindegyik ember okosabb ennél a majomnál.

2023. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!