Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány darab elemi részecske van?

Hány darab elemi részecske van?

Figyelt kérdés
Én a protonról, az elektronról és a neutronról tanultam, de állítólag felfedeztek még többet. Sajna nem találtam megbízható forrást a válaszra.
2010. okt. 3. 19:30
 1/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Hát szomorú vagyok hogy nem találtál...

[link]

www.mindentudas.hu/horvathea/ea.html

2010. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyre több elemi részecskét ismer a tudomány, és még nincs vége... Klikkelj rá a kódra, amit első válaszoló küldött neked, sőt még egy "kösz"-t is odaírhatsz.
2010. okt. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Néhány napja tette fel valaki ugyan ezt a kérdést.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Olvasd el a "09-26 20:43"-as hozzászólást, amit írtam!


A proton pl. 3 kvarkból (Vannak benne gluonok is).


Ha ez magas, akkor olvasgass! Ott ülsz egy számítógép előtt!!!! Interneten milliárdnyi szakirodalmat találsz. (mondjuk egy része nem annyira megbízható, mintha a könyvesboltban ott lenne egy könyvön, hogy "műszaki könyvkiadó" de azért biztos találsz anyagokat róla)

2010. okt. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Univerzum címmel megjelent egy nagyon jó tudományos könyv. Mint a címe is mutatja, csillagászat a fő témája, de nagyon érthetően és szemléletesen leírja az atomszerkezetet, illetve az elemi részecskéket is.
2010. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé összezavarna, ha azt mondanám, hogy az elemi részecskék nem kicsi színes golyók, hanem inkább leírhatók úgy, mint "energiacsomók", azaz egységnyi térbe zárt energia? Ha igen, akkor ettől ki fogsz akadni:

Ha a tér egy részén a térrész méretéhez képest majdnem végtelen energia gyülemlik fel, teljesen új, ismeretlen részecskék jelennek meg!

2010. okt. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23:55! Nagyon érdekes választ írtal, és habár nem én kérdeztem, de köszi! És annak is, aki az Univerzum c. könyvet ajánlotta.
2010. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!