Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy nappal egy...

Miért van az, hogy nappal egy sima ruhában elvagyunk, de ugyanabban a szobában ha lefekszünk az ágyra, vagy pláne alszunk, akkor már fázunk és takaró kell?

Figyelt kérdés
2023. febr. 1. 06:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nappal mozogsz.
2023. febr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én? :D

ne túlozzunk :D

2023. febr. 1. 07:06
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
94%
Meg a lefekvéshez ha jól tudom 2 fokot csökken a testhőmérsékletünk, gondolom ez is közre játszik…
2023. febr. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
na, így már érthetőbb
2023. febr. 1. 07:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na meg komfortosabb is betakarózni :)
2023. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is viszonylag sok mozgásnak számít a fekvéshez képest, ha már talpon vagy és az agyad éber. Ha eszel valamit, akkor az emésztőrendszered is sokat dolgozik és melegít.
2023. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
87%
És még az sem tűnt fel, hogy éjszaka hidegebb van, mint nappal?
2023. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, hogy hidegebb van. De most pl. itt ülök egy rövidujjúban. Ha viszont 2 perccel később lefekszem, akkor ugyanolyan a hőmérséklet és mégis be kell takarózni.
2023. febr. 1. 12:01
 9/11 Kólauborkával ***** válasza:
71%
Amúgy a takaró csak megszokás kérdése. Én a nélkül is elvagyok.
2023. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ülünk az ágyon hátradőlve az alváshoz is használt kisnadrágban, pólóban és olvasunk, tévézünk vagy épp fórumozunk a gyk-n, az elvonja figyelmünket arról, ha lábunk már kicsit fázik. Ha már el akarunk aludni, alábbhagyunk ezzel a szellemi aktivitással, és jobban feltűnnek más ingerek, így a fázás is. Ehhez adódik, hogy ilyenkor tudattalanul is eszünkbe jut tapasztalatból, hogy ha így elalszunk, akkor felébredve még ennél is jobban fogunk fázni, mert alvás közben még kevesebb hőt termelünk, ezért előre elkerüljük, hogy betakarózás nélkül aludjunk el. Illetve lehet, hogy a heverészés közbeni szellemi aktivitás is sok hőt termel, amint már fent írták - mondjuk kétségtelen, hogy kitartó intenzív gondolkodás nagyon leapasztja a vércukorszintet. Ha a cukrot energiahordozóként használja el az agy (na ezt nem tudom pontosan, de ellentmond, hogy légzésünk ettől nem lesz intenzív), akkor annak elégetéséből hő lesz, ami szintén segít melegen tartani.
2023. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!