Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időutazásnak valójában...

Az időutazásnak valójában nincs értelme?

Figyelt kérdés
Ugye időutazás közben lelassul az idő.Ha elég nagy sebességgel megyünk,vagy olyan helyen tartózkodunk,ahol a téridő jobban meg van görbítve,mint a földön.De a biológiai folyamatok pont annyira lelassulnak,mint a helyi idő.Ami azt jelenti,hogy földi idő szerint többet élnénk,de a szubjektív időnk pont annyi lenne,mivel pint annyival lassulnánk le mi is,amennyivel az ottani idő.Szóval nem tudnánk több dolgot csinálni,a szubjektív életünk ugyanúgy 70 év lenne,csak objektíven lassabban telne.

2023. febr. 1. 08:00
 1/6 A kérdező kommentje:
szóval nem ba**hatnánk ki a rendszerrel,a szubjektív életünk ugyanannyi maradna
2023. febr. 1. 08:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem élnél ettől többet. De ki és mikor állított ilyet? Illetve ki és hol akarta valaha is erre használni az "időutazást"(idődilatációt)?
2023. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kólauborkával ***** válasza:
84%

Én azért előreugranék egy hetet, majd vissza a lottószámokkal. Tudom sablon szöveg, de az értelmére azt hiszem rávilágítottam.

Nem az a lényeg, hogy több időd, hanem több infod lesz….

2023. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A világ nem statikus, hanem dinamikus, hiszen a Föld, mint bolygó pörög, forog, kering a Nap körül és a Nap is száguld a Kozmoszban, meg a Galaktikában, de az sem áll egy helyben, valójában a rengeteg mozgáshoz még viszonyítási alap sincs.

A most-hoz képest pár másodpercnyi időeltolódással biztosan valahol a világűrben találnád magad, na akkor meg kampec-doloresz...

2023. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
És arra gondoltál-e kedves 3-as, hogy ezzel megváltozik a történelem? Sőt, ha ottléted alatt csak rálépsz egy hangyára, vagy agyoncsapsz egy szúnyogot, már az is más mederbe tereli a jövőt.
2023. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kólauborkával ***** válasza:
88%

Mivel nem tudjuk egyáltalán létezik-e ilyen, így a te gondolatod szerint befolyásolod a mi időnket.

Az én gondolatom szerint, a mi időnkbe nem tenne semmilyen behatást, lenne egy új vonal, ahol másként történnek a dolgok.

A te elméleted szerint paradoxonok sokasága ugrik elő (lehet h az enyémben is).

Bár szerintem szimplán nincs időutazás.

2023. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!