Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Volt valaha a Richter-skála...

UlfOrmson kérdése:

Volt valaha a Richter-skála szerinti 10-es erősségű földrengés?

Figyelt kérdés
A tegnapi közel-keleti földrengés kapcsán elkezdtem olvasgatni a földrengésekről és akkor merült fel bennem a kérdés. A Wikipédia azt írja, hogy még nem írtak le ekkora földmozgást (tudom, nem a legobbjektívebb forrás). Az írott történelemben ha jól tudom, az 1960-as chilei rengés volt a legnagyobb (9,4-9,6). A geológusok találtak ennél nagyobbra utaló rengésre nyomokat a múltban?

2023. febr. 7. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Volt annál nygaobb is, amikor a Theia a Földnek ütközött.
2023. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dorian Gray válasza:
100%
Logaritmikus a Richter-skála, szóval elég durván nő a rengés ereje a szám növelésével. Elvileg felfelé nyitott, szóval okozhat valami nagyobbat, mint 10, de az egy olyan határ ahol, hát, hogy is mondjuk. Szóval az emberiség további léte szempontjából teljesen mindegy, hogy 10 vagy 10,5 vagy 11...:D Mert gyakorlatilag szétszedné a Földet.
2023. febr. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2023. febr. 13. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Legyen?
jan. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!