Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a az hogy 1szikü meg...

Mi a az hogy 1szikü meg 2szikü? Mi az hogy nyitvatermő zárvatermő?

Figyelt kérdés
csak az írjon aki tudja is előre is köszönöm
2010. okt. 4. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
wiki, gugli, biosztankonyv
2010. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
21%
az egyik növány fiu a másik lány
2010. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Az egylakit és a kétlakit kihagytad, kérdezd meg azt is :)
2010. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
legyetek szívesek tényleg csak olyan írjon aki tudja is
2010. okt. 4. 21:22
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
énse tudom azért kaptam 1 est :D multkorxD
2010. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

1 meg 2 szíkű: 1 vagy 2 sziklevele van!

Nyitvatermő: nyitott magházban fejlődnek ki a magok

Zárvatermő: zárt magházban fejlődnek ki a magok

2010. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak majdnem igaza van. A nyitvatermőknél a termőlevelek nem záródnak, ezért nem is nevezzük magháznak (vagyis nem "nyílt magház").
2010. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
96%

Egyszikü: egy sziklevele van. Kétszikü: 2 sziklevele van.

Zárvatermő: a magok zárt magházban fejlődnek.

nyitvatermő: a magok szabadon fejlődnek.

egylaki: a fán(vagy máshol) csak vagy a porzós vagy a termős virágok találhatóak meg.

kétlaki: itt megtalálható egy helyen a porzós és a termős virág is.

2010. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem az eddig leírtakat:

Nyitvatermők a fenyők, tűlevelűek, a páfrányfenyő is. A nyitvatermőknek nincs termésük, a toboz elfásodott virágzat. A páfrányfenyő "bogyója" is virág és nem termés.

Zárvatermő: Minden más növény, aminek virága van. Ezeknek már van termése. Zárvatermő tehát a borsó, a tök, a paradicsom, a répa, a tölgy, a fű... Stb...

Egyszikűek a zárvatermő növények azon csoprtja, amely növények egy sziklevéllel csíráznak. Általában igaz rájuk, hogy mellékgyökérzetük van, lágyszárúak (de kivétel: banán, pálmafa), leveleik párhuzamos erezetűek, szárölelők, egy vagy kétnyáriak, virágukban csak lepellevél van, nincs külön szirom és csészelevél. Egyszíkű pl a fűfélék, a nád, a kukorica, liliom, tulipán, az orchideák, nőszirom....

Ktszikűekre általánosan jellemző, hogy fás vagy lágyszárúak is lehetnek, főgyökérzetük van, levelük főeres, lehet tagolt vagy összetett levél is. Viráguk általában csésze és sziromleveleket is hordoz, évelő növények is lehetnek. Kétszikű pl a borsó, a krumpli, az alma, a gesztenye, tavirózsa, boglárkák, mogyoró, dió...

2010. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Én biológus vagyok és tudom is a választ, de kb ugyanazt tudnám leírni, ami a könyvedben van. Ha ahhoz lusta vagy, hogy kinyisd és kikeresd, akkor úgyse fogod megtanulni ésmegérteni amit ide írunk neked. Nem strapálom magam.
2010. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!