Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg tudjuk mondani, mikor...

Meg tudjuk mondani, mikor keletkezett pontosan az univerzum? Áll még ilyen szinten a tudomány?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, ha megvan két galaxismag mozgásának iránya és sebessége, ami kiszámítható ugye. Akkor a két út metszéspontja lesz az ősatom ahol volt a világ valamikor. Vajon tudjuk, hogy ez szerdára vagy milyen hónapra esett? Pl Kr.e 14 571 754 127. junius 19-re hajnali 1 óra 25 percre? Mert akkor tudomásunk lehet a születési jegyről, aszcendensről és akkor megtudjuk-e, hogy az a sok borzalom, háborúk, éhínség, katasztrófák belénk vannak-e kódolva? Vajon a jegy miatt-e ilyen szerencsétlen az emberiség?


Tart még ilyen szinten a tudomány? Úgy tudom sok szuoerszámítógép van, ami tud igen nagy ponotssággal számólni



2023. márc. 10. 13:21
 1/4 Mojjo ***** válasza:
91%
Nehéz megmondani, trollkodás-e a kérdés, vagy komoly. De ha komoly, akkor nem, bőven nem tudjuk ilyen pontossággal megmondani, az asztrológia pedig még emberekre alkalmazva sem működik, nem hogy a világegyetem egészére.
2023. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Az univerzum kora 13.8 milliárd év +- 200 millió év. A bizonytalanság itt kb. 73 milliárd nap. Te meg azt kérded milyen napra esett? ... Vicces vagy :)


maci

2023. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 GLadislaus ***** válasza:
92%

#2 A magyar wiki cikkében a bizonytalanság 0,2 milliárd, az angoléban 0,02 milliárd. Valamiért én az utóbbiban lehet, hogy jobban bízom, nem tudom. De a gondolatmenet többi része teljesen igaz.

De arányaiban ez elég nagy pontosság, kb. 0,15%.

Amikor először olvasgattam ilyesmikről, igaz annak közel 40 éve már, nagyvonalúan csak annyit írtak, 10-20 milliárd év.

2023. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell ábrándítsalak. Azok a bolygok , csillagászati események amik alapján josolni probálnak, még messze nem léteztek az univerzum születésekor, tehát semmít sem tudtak meghatározni befolyásolni.
2023. márc. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!