Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » NPn tranzisztor eseten ha az...

NPn tranzisztor eseten ha az elektronok a bazisnal, illetve a kollektornal hagyjak el a tranzisztort es az emitternel lepnek be ujra az n mezobe, akkor az aramnyil miert befele mutat a bazisnal es a kollektornal, illetve kifele az emitternel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 4. 16:33
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


5:21-nel van az amire gondolok.

2023. ápr. 4. 16:35
 2/7 A kérdező kommentje:
Azota rajottem, hogy qz elektromos aram, es az elektron aramlas iranya ellentetes. Viszont ez miatt most osszezavarodtam, azt hittem eddig, hogy az elektronok aramlasa maga az aram, de most kiderult ez nem igy van:D. Valojaban most akkor mi is az elektromos aram?
2023. ápr. 4. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elektronok áramlása az áram. Csak régen ezt persze nem tudták. Tudták hogy van negatív meg pozitív töltés, és hogy az áramot a töltések áramlása okozza, csak azt nem hogy melyiké. Emiatt kb volt 50-50% esélyük megtippelni, és azt tippelték, hogy legyen az áramirány a pozitív töltések haladási iránya. Most már tudjuk hogy az elektronok áramlanak amik negatív töltésűek, így rosszul tippeltek. De történelmi okok miatt nem változtatták meg az áram irányának a definícióját.
2023. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehat jol feltetelezzem eredetileg, viszont megallapodas alapjan ellentetes csupan az aramlasi irany ha jol gondolom. Koszi a valaszt.
2023. ápr. 4. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:

A linkelt videó eléggé beteg a megszemélyesített atomrácsokkal!

:-)

Mellesleg elárulok egy hétpecsétes titkot:

A modern bipoláris tranzisztorok sem olyan felépítésűek, mint a videóban, mert akkor nem lehetne a kollektor-emitter telítési feszültsége jóval kisebb (akár 0,2 V), mint a bázis-emitter nyitófeszültsége (nagyjából 0,65 V).

2023. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

P.S.

A videóban mobiltelefon-processzort említenek - mint a tranzisztorok fontos alkalmazási területét. Abban viszont kizárólag térvezérlésű tranzisztorokat használnak!

2023. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem csupan alap halozatanalizishez kell, KJK-n van egy elektro targy ahol igy felszinesen belemegyunk ezekbe. Nekem eleg szemleletes volt ez a pongyola abrazolas, megertettem lebutitva hogy hogy mukodik, nekem ez eleg. Egyedul az aram-elektronaram iranya volt kerdeses. Az atomracs tenyleg k*rva beteg:D
2023. ápr. 4. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!