Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség az élő és...

Mi a különbség az élő és élettelen között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 13:31
 1/10 anonim válasza:
állitolag az hogy tud e szaporodni :D de ez nagy butaság szerintem. mivel a virusok hivatalosan "élettelen lények" na de mégis ha nem élő se nem élettelen akor micsoda?
2010. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden élő anyagcserét folytat.
2010. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez csak nézőpont kérdése. Az "élő" szót csak úgy kitalálta az ember, hogy megkülönböztesse a halott embert az élő embertől, meg a növényeket-állatokat a tárgyaktól. Aztán nemrég megpróbáltak valami tudományos definíciót adni erre, mert az jó. :P
2010. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amikor a férjem elindul a kocsmába, és amikor hazaér.
2010. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
Eddig még nem találtak olyan életdefiníciót ami alól nincs kivétel, szerintem a legjobb: Élő az ami képes szaporodni és evolúcióval alkalmazkodni a környezetéhez.
2010. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Definíció. Mit tekintünk annak és mit nem, kb ennyi.
2010. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ma is sok vita folyik aról, mit kell élőnek tekinteni és mit nem. Mindig, minden kategóriában vannak kivételek: pl prionok. Ha a vírust élőnek tekintenénk, akkor a priont is annak kéne, pedig az "csak egy darab fehérje". Ezért nehéz...
2010. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha most belemélyedünk, akkor az az élő, ami változik...tehát minden. simán rámondhatjuk a Napunkra hogy él...energiát termel nem keveset, és ellát egy egész csillagrendszert. :)

egyébként el van választva a természettudományban, és az ásványoknál van vége az élettelennek, ha jól tudom, s a növénytől kezdődnek az élők...de a vírusokkal nem tudom mi van. :P

Szóval olyasmi a különbség, ahogyan elírták korábban, hogy azt nevezzük élőnek, ami képes a reprodukcióra.

de egyébként mint minden más, ez is relatív.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Feccó27 ***** válasza:

Igen! Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Élő - ösztönösen tovább szaporodik, génekkel adja át tulajdonságait.

2010. okt. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat.:)

utána néztem én is.

élő az ami produkálja az életjelenségeket azaz: lélegzik mozog táplálkozik szaporodik és ingerlékeny. (Ezeknek több csoporja is van.:)) ha valakit érdekel szívesen kifejtem.:)

2010. okt. 25. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!