Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A datura metelnek milyen...

A datura metelnek milyen anyagokat tartalmaz?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy az asztma ellenszere is, a mai napig a daturából készítik az asztma elleni gyógyszerek egy részét, ezért tenyésztik is. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz.


A benne lévő többi anyag is érdekel.

Olyat is hallottam, hogy pszichedelikus hatóanyag is van benne.

Kérdésem, hogy ezek, a látszólag nem veszélyes anyagok miatt mérgező, vagy van benne más anyag is, ami a mérgezést okozza?


A neten nem találtam konkrét leírást, a benne lévő mérgező anyagokról.


Kérdés, hogy semlegesíthető, elbontható-e a méreganyag, hogy a többi jótékony anyag viszont megmaradjon benne? Akkor viszont az egyik legjótékonyabb növények egyike lenne.


Ismétlem, a méreganyagot nem kinyerni akarom, hanem semlegesíteni, lebontani. Ezért, egy nagyon hatékony, és jótékony gyógynövényt kapnánk, ami kiemelkedő hatékonyságot mutatna. Kérem ne töröltessék a kérdést.


2023. ápr. 16. 17:17
 1/2 A kérdező kommentje:

Az angyalrombita hatóanyaga is érdekel.


Esetleg az ilyen hatékony lenne? Hasonló anyagokat tartalmaz?

2023. ápr. 16. 17:17
 2/2 Zcom09 ***** válasza:
100%

Nincs bizonyított hatása asztmára. Cserébe az egyik leg mérgezőbb növények egyike ami hazánkban csak úgy terem a vadonban. Nem azért mondják hogy veszélyes mert érdekes dolgokat látsz tőle hanem mert megöl.

Ugyan ez vonatkozik az angyaltrombitára is. Csak az ritkább nálunk és inkább csak dísznövényként van jelen. Így ritkább mérgezésekről hallani.


A mérgező alkaloidákat meg nem igazán lehet elválasztani a kívánatosabb hatóanyagoktól. Hacsak nincs egy jó oszlopkromatográfiás felszerelésed, a hozzá tartozó vegyszerekkel. Meg a tudás hozzá.

2023. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!