Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy fekete lyuk tömegének...

Egy fekete lyuk tömegének maximumát körűlbelűl 50 milliárd naptömegben határozták meg. Mi történne ha a max érték fölé hízna egy ilyen objektum?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Én olyanról hallólottam, hogy a modellek szerint van egy maximális növekedési ütem. Ha figyelembe feszed az univerzum korát, és a maximális növekedés sebességét, akkor kapsz egy maximális tömeget, szerintem ez lehet ez az 50 milliárd.


A poén az, hogy találtak nagyobbakat is. Vagy rossz a modell, vagy ezek még a nagy bumm során keletkeztek.

2023. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát e szerint nem keletkezne valami szakadás a téridő szerkezetén vagy ilyesmi csak nem volt több idő nagyobbra nőni.
2023. ápr. 19. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt miért kell újra kérdezni?
2023. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne kezdjük már itt is a beleállunk a másikba baromságot, annyira unalmas már!
2023. ápr. 19. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kezdjük el.

Ezt a kérdést kitörölteted, megkeresed az előző ugyanilyet, ami talán egy hete volt, ott megnézed a jó választ, majd örülsz neki.

Mi meg annak örülünk, hogy nem kérdezik meg hetente ugyanazt.

2023. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok de nem pontosan ugyanerrererere irányúlt az előző kérdés.
2023. ápr. 19. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Egy fekete lyuk maximális tömege 50 milliárd naptömeg.

De ez csak a növekedésére igaz, tehát egy fekete lyuk maximum ekkorára nőhet.

2 vagy több ilyen fekete lyuk egyesülhet, akkor jöhetnek létre ennél is nagyobb fekete lyukak. Pl a Ton618. Az 60 milliárd naptömeg. Nyilván nem magától nőtt ekkorára hanem összejött másik fekete lyukkal vagy lyukakkal.

Ennél is nagyobb a Phoenix A, az 100 milliárd naptömeg.

2023. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem történne semmi, ez csak egy ütemterv. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mi történne ha egy 350 km/órát tudó versenyautó átlépné ezt a sebességet és 450-el menne. Nem tűnne el sem az autó, sem az univerzum, ez csak egy számítás, hogy 350 a max.
2023. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!