Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy működik a klónozás?

Hogy működik a klónozás?

Figyelt kérdés
Tudom, etikátlan, illegális, stb. De kíváncsi lennék, hogy milyen eszközök és dolgok meg tudás szükséges hozzá, és vajon ez mennyibe kerülhet. No, meg persze hogyan történik mik zajlanak stb
2023. ápr. 27. 23:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Amennyire értem gugliból, kell az ember dns-e. Ez egyszerűen otthon kinyerhető, láttam erről videókat. Kell egy donortól egy egg, abból ki kell venni a nucleust, ezt össze kell fúziózni árammal a klónozandó ember sejtjével és beültetni egy nőbe, hogy megszülje. Tulajdonképpen abszolút nem hangzik nehezen. Persze nem értek a tudományhoz, úgyhogy fogalmam sincs gyakorlatban ez hogy néz ki. Erre lennék kíváncsi, a részletekre
2023. ápr. 27. 23:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatban teljes sejtmagot szoktak kivenni és azt ültetik át egy sejtmag nélküli petesejtbe. Emlősök (különösen ember) klónozása nem ennyire egyszerű történet persze, sok próbálkozás kell hozzá (nem minden petesejt fog fejlődésnek indulni, nem minden embrió marad meg, stb) és a született klón nem feltétlenül lesz annyira egészséges és hosszú életű, mint az eredeti példány amiből klónozták.


Elsőre lehet hogy nem hangzik nehéznek de az. Megfelelő labor felszereltség, sok pénz és türelem kell hozzá, különösen ha genetikailag módosítani is akarjuk a klónokat.

2023. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pótkérdés: ha életben marad, fel is nő, termékeny lesz, vagy meddő?


Olvastam, hogy ikreknél is gyakori, hogy az egyikük meddő.

2023. ápr. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3 ez érdekes kérdés



2 de nagyságrendileg mekkora pénz kell, hogy egy labort elő lehessen állítani, ahol egy biológus vagy valaki, aki pontosan tudja ennek a menetét, egyedül el tudjon kezdeni kísérletezni? Százmilliók? Pár millió? Milliárdok?



Olyan kár, hogy tilos embert klónozni. Annyira kíváncsi lennék, hogy mi lenne az eredménye. Tök menő lenne, ha lehetne saját klónom.



Mentálisan ugyanolyanná válna mint én? Vagy ez már a nevelés stb kérdése?

2023. ápr. 30. 00:42
 5/5 anonim ***** válasza:

"Százmilliók?"


Ha a semmiből akarsz egy új labort felhúzni akkor kb ebben a nagyságrendben kell gondolkozni. Ha egy már meglévő kutatási infrastruktúrát akarsz fejleszteni (például egy egyetemen), és nem kell minden laboratóriumot, állatházat, kiszolgáló létesítményt újonnan építeni, akkor persze olcsóbban meg lehet úszni.


"Mentálisan ugyanolyanná válna mint én?"


Hasonló tendenciái lennének, de nem lenne ugyanolyan.

2023. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!