Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az éjszakai égbolton a tejút...

Az éjszakai égbolton a tejút sávját le lehet fotózni a telefon kamerájával vagy szükséges ehez egy komolyabb fényképezőgép?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ehhez egy "komolyabb fényképezőgép" szükséges.
2023. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A nagy Levin ***** válasza:
2023. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sadam87 ***** válasza:
93%

Attól függ, milyen telefon. De ha be tudsz állítani rajta hosszú záridőt, akkor jó eséllyel le lehet. Persze valószínűleg (ha nem dolgozol össze több képet, és nem csinálsz komolyabb utómunkát, hanem egy képet csinálsz, akkor biztos) nem lesz olyan látványos, mint a profi képeken, de láthatóvá tehető mobilos képen is. Például itt az első képen már elég egyértelműen látszik.

[link]

2023. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Fényszennyezéstől mentes helyen, tiszta égbolton, újholdkor, hosszú záridővel le lehet.

Nekem is one plus telefonom van :)

Amikor újhold van és tiszta az égbolt és pont délutános vagyok, akkor biciklivel megyek munkába mert a munkahelyem 7 km-re van földúton, és a félúton már egyik település fényeit sem lehet látni, este 10 után szép képeket tudok csinálni a csillagokról akár rendes záridővel is. Ilyenkor még a Tejút is látszik szabad szemmel is :)


Sőt, olvastam itt gyk-n hogy újholdkor, fényszennyezés mentes helyen, tiszta égbolton még az Androméda galaxist is látni szabad szemmel. Igaz, csak akkor ha tudod hogy hol kell keresni az égbolton. Én még nem láttam, bár nem is tudom, hogy hol kell keresni.

2023. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

"Sőt, olvastam itt gyk-n hogy újholdkor, fényszennyezés mentes helyen, tiszta égbolton még az Androméda galaxist is látni szabad szemmel. Igaz, csak akkor ha tudod hogy hol kell keresni az égbolton. Én még nem láttam, bár nem is tudom, hogy hol kell keresni."

valószínűleg az utóbbi lehetett a probléma. az Andromédát még mérsékelt fényszennyezés mellett is észre lehet venni

2023. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Letöltöttem most a stellarium mobile appot, ahol elvileg megmutatja valós időben hogy mit hol kell keresni. (Gps + gyroszkóp)

Jövőhéten pont délutános leszek, és pénteken lesz újhold, remélem tiszta idő lesz.

2023. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

Ha az Andromeda-galaxist akarod megnézni, azt mostanában ne nagyon keresd, mert nem látszik, legfeljebb hajnalban. Az esti órákban ősszel jó igazán a láthatósága, éjfél után már kb. nyár közepétől lehet látni.

Emellett ne arra számíts, hogy olyan lesz, mint a képeken, egy halvány derengést fogsz látni (ha nem nagyon sötét helyről nézed).

(Amúgy sajnos elég felhős időket jeleznek előre - legalábbis az én lakóhelyemre biztos.)

2023. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!