Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nincsenek szívbillentyűk...

Miért nincsenek szívbillentyűk a vénák és a pitvarok határain?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyes vénákban vannak billentyűk, de az elég? Minden vénában vannak? És az nem baj, ha távol vannak a szívtől? Meg olvastam olyat is, hogy embriókban van az Eustach-billentyű, de miért tűnik el, és az csak a vena cava inferior beszájadzásánál van, a vena cava superiornál tudtommal nincs ilyen, meg a tüdővénáknál sem. Vagy azokban is vannak billentyűk valahol?

2023. máj. 18. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan kérdés, hogy minek van az emberben alsó-gégeideg a bolygóideg részeként. A zsiráfnak is van ilyenje!
2023. máj. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal, hogy szerinted mi értelme lenne a billentyűknek a vénák beszájadzásánál? Az a lényeg, hogy amikor a pitvar kiürül, a nyomáscsökkenés miatt utána egyből kezdjen el megtelni a vénás vérrel.
2023. máj. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Ez alapján az írás alapján azért nincs billentyű a vénák és a pitvarok határán, mert a pitvarok összehúzódása nagyon kis nyomásnövekedést hoz létre. A vér pitvarba áramlását amúgy is segíti a nyomáscsökkenés a belégzés során. (Plusz a vena cava superior esetében a gravitáció miatt is a pitvar fele áramlik a vér.)

[link]

(Tudom, hogy facebook post, alapból nem hivatkoznék ilyenre, de ez elég alaposnak és megbízhatónak tűnik nekem.)

2023. máj. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-esnek: "Kezdjük azzal, hogy szerinted mi értelme lenne a billentyűknek a vénák beszájadzásánál?" Talán az, hogy a vér a pitvarból a kamra felé továbbítódjon, és ne menjen visszafelé a vénákba.
2023. máj. 19. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kinyílik a pitvar és kamra közötti billentyű, az elernyedt kamra és a vénák közötti nyomáskülönbség elég az áramlás egyenirányúsításához, billentyűre nincs szükség. A pitvar összehúzódása egyrészt nyugalomban minimális erőt fejt ki, másrészt lentebb vannak billentyűk, csak közvetlenül a szív előtt nincsenek.


Hidd el, ha tényleg probléma lenne, hogy a vér rossz irányba áramlik, lenne ott billentyű.

2023. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!