Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Föld akkora lenne mint...

Feketeruhasember kérdése:

Ha a Föld akkora lenne mint egy hűtő mágnes akkor hozzá mágneseződne?

Figyelt kérdés

Természetesen tekintsünk el attól hogy nem lehetne megfogni mert darabokra esne szét a kezünkben.


Önmagában csak a mágneses erejét vizsgálva méretarányosan.


2023. jún. 8. 07:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Akkor miért nem viszünk egy hűtő mágnest a Marsra aztán meg van oldva a mágneses mező."


Válasz:

Azért, mert nem keverjük a szezont a fazonnal, és inkább tanuld meg az alapokat. Ennél tudományosabb válasz már nincs az ilyen gyermeteg trollkodásra!

2023. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Miért nem lehet leírni akkor úgy mint előtted?


Így már értem hogy hiába adott ponton erősebb egy hutő mágnes mert a föld mágneses mezeje viszont sokkal nagyobb kiterjedésű.


Te trollkodsz a válasz adás helyett, nem én.

2023. jún. 8. 15:48
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki válaszolt!
2023. jún. 8. 15:49
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

Az utolsó három válasz írója vagyok, csak az a helyzet hogy a feltett kérdés már alapból zagyva, tehát nem egyértelmű. Eszedben sem állna közölni, hogy mire kell a válasz, de mikor kapsz egy korrekt választ, akkor megint el kezded csavarni a dolgokat.


Ez egy olyan téma, ahol pontosan el kell sajátítani az alapfogalmak jelentését, és nem lehet olyan szavakkal dobálózni, hogy "erős", stb., mert egy permanens mágnesnek van mezőenergiája, mezőeloszlása és annak effektív térfogata, van (bonyolult eloszlású) mezőintenzitása, remanenciája, stb. - tehát néhány napnyi tanulás után próbálj valami értelmesebbet kérdezni!

2023. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szívesen!

:)

2023. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ennek ellenére amire kíváncsi voltam mégis el lehetett magyarázni anélkül hogy tudnám mi a mező energia meg mező eloszlás..


Század olyan gyenge. A feladat itt véget ért. Ennél mélyebben nem érdekel. Felesleges a le trollozásommal meg professzorosat játszva értetlenkedned mekkora butaságot kérdeztem és mennyivel kellett volna sokkal jobban megadnom a változókat és paramétereket hogy te sokkal sokkal pontosabb választ tudjál adni, enélkül is elhiszem hogy te ezt mélyrehatóan tudod.

2023. jún. 8. 16:23
 17/21 A kérdező kommentje:

És mégegyszer koszonom a választ! Azért hálás vagyok. Csak szerintem legközelebb ha a kérdést nem érintő személyeskedésbe kezdesz (troll) akkor előbb várd meg hogy ezt előtted csinálják ne te nyisd meg azt a diskurzust.

Mert így nem hihetőek a saját nemesnek mondott céljaid.

2023. jún. 8. 16:26
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
A Föld mágneses tere hétköznapi értelembe elég gyenge. Ha nem így lenne, akkor a gravitáció mellett érzékelnénk, hogy a mágnesezhető tárgyakat plusz erővel huzná, de ez nem jellemző. Ugyanakkor valószinűleg a több ezer kilométeres távolság miatt hat gyengén. Tehát saccperkb, ha megmaradna ez a mágneses erő, de egy pár centis kő darab fejtené ki, az elbirná a saját sulyát. De ha arányosan gyengülne a mágneses erő akkor nem.
2023. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"plusz erővel huzná"


Na jó de ezt honnan tudnánk ha ez állandó. Akkor nem tudhatjuk hogy a vizsgált mágnes nettó vagy bruttó ereje.

2023. jún. 8. 21:46
 20/21 anonim ***** válasza:

Micsoda fogalomzavar van itt!


1. A mágneses és a gravitációs mező hatásának az iránya csak kivételes esetekben azonos a Földön.


2. A mágneses mező csak akkor hat a saját mágnesezettség nélküli ferromágneses tárgyakra erővel, ha inhomogén. Az erőhatás által végzett munka a mágneses mező energiájából csapolódik meg - ugyanis a nagy permeabilitású anyagok szinte teljesen megszüntetik a térfogatukban levő mágneses mező energiatartalmát, mely a mágneses indukcióval (Gauss vagy Tesla a mértékegysége) négyzetesen növekszik.


3. Az óriási méretkülönbségek miatt a Föld mágneses mezeje teljesen homogénnek tűnik emberi méreteknél, ezért leginkább permanens mágnesekre (pl. iránytű) hat észrevehetően.

2023. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!