Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány ember élt eddig a földön...

Hány ember élt eddig a földön összesen? Több válasz is érdekel, minthogy mai ember, ember annak számít beleszámít e satöbbi, összes létező ember beleértve a neandervölgyit

Figyelt kérdés
is vagy még annál távolabb is ami valamilyen szinten embernek tekinthető összesen mennyi lehetett melyikből
2023. jún. 23. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

110 milliárd.

Más becslések szerint talán 120 milliárd is lehetett, sok függ attól, hogy honnan indulunk, mi számít már embernek.

[link]

2023. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jól értem ez ötvenezer évről szól. Tudom hogy azelőtt mi volt ősember vagy előember?
2023. jún. 23. 08:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom
2023. jún. 23. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít annak hogy "élt"? Ti. régen nagyon nagy volt a csecsemőhalandóság. Ha az ivarérett kor elérése a kérdés, akkor jóval kisebb a szám.
2023. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A modern ember egy szűk afrikai népcsoporttól származik, valahonnan Botswana környékéről.

Kb. hetvenezer évvel ezelőtt kezdték meg onnan szétvándorlásukat és i.e. negyvenezerre elterjedtek Eurázsiában.

Gyakorlatilag hetvenezer évvel ezelőttől származtatjuk az emberiséget, ezért lehet nagyjából megbecsülni az eddig élt emberek számát.

2023. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Ezt pontosan nem lehet megmondani, mert sok írott korban csak becsüljük a lakosságot. Előtte, meg nagyobb a bizonytalanság.
2023. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is kérdés hogy egyáltalán mi számit embernek még. Mikortól lesz előember?
2023. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!