Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az így történő gyomírtózás...

Az így történő gyomírtózás veszélyt jelent a fára is?

Figyelt kérdés
Ha egy nagyobb fa alatti területet szeretnék gyomírtózni az veszélyt jelent a fára is? Oké hogy közvetlen a fát nem szabad lefújni, de ha a glifozát bejut a talajba például az eső által, a gyölérzrten keresztül fel tud szívódni a fába?

2023. júl. 8. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Veszélyt jelent.
2023. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyomirtó rövid "i".

A glifozát csak zöld részen (levél, hajtás) felszívódva hat, meg egy nagyon kicsi a már megfásodott, de még vékony kérgű (1-2 éves) részen is beszívódhat, de ez inkább csak elvi mennyiség, gyakorlatilag nulla.

Ami földet ér, az totál hatástalanodik.

Szokták például a kukorica meg napraforgó vetése előtt legyomirtózni a területet, ha befüvesedett, és másnap már vetnek bele. Az 1-2 nap után csírázó növények a földben nem károsodnak tőle, de mire kikelnek, a gyomok akkorra kiszáradnak.

Azt én is csináltam többször, hogy a palántának meghagyott helyen volt pár tő tarack, amit a palántázás előtti napon lefújtam, utána ültettem közé a palántákat, csak a tarack gyökereire kellett vigyázni, nehogy elvágjam.

2023. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!