Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki ajánlana egy forrást(le...

Valaki ajánlana egy forrást(lehet az doku, cikk, tanulmány, bármi) ami az eddigi legjobb magyarázata az ősrobbanásnak?

Figyelt kérdés

Wikipédiát direkt nem szeretném, tudom hogy van 1000 találat Google-ön is

Szándékosan nem szoktam már rákeresni a témára, mert csak túlpörgök tőle


Igazából nagyon kényszeres vagyok és évente párszor ez lesz a kényszerességem tárgya, hogy a lehető legjobb magyarázatot megtaláljam arra hogy miből lett minden. Ez durva ocd.


Szóval ha valaki megtalálta már erre az eddigi legjobb leírást, belinkelné?


2023. júl. 12. 17:15
 1/1 Mojjo ***** válasza:
84%

Én első körben talán a Fermilab videókat ajánlom, ahol Don Lincoln magyarázza el a témát - a pasi, akinek a nevéhez az utolsó, t, azaz top kvark kíserletes kimutatása fűződik, sok egyéb mellett. Jól érthető és sok gyakori tévhitet eloszlat:

- [link]

- [link]

- [link]


Kicsit mélyebb víz a pbs spacetime sorozata róla:

[link]

2023. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!