Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Néhány hete láttam itt egy...

Néhány hete láttam itt egy kérdést, ami azt a történést taglalta, hogy egy csillagász átverte az embereket egy kolbásszal... ?

Figyelt kérdés
Kerestem ezt a kérdést, de nem találtam. Ha esetleg valaki tudja, hogy hogyan is szól az a kérdés vagy a linkjét idetenné, azt megköszönném.

2023. júl. 16. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sausage, star, photo keresés eredményei kozül egy:

[link]

2023. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha jól rémlik az eset arról szólt ,hogy egy csillagász ügyesen beállítva lefényképezett egy szelet kolbászt s úgy nézett ki mint egy csillagról/ napról készült kép. Majd később közölte ,hogy az egy kolbász s ezzel akarta felhívni a laikusok figyelmét a forrásellenőrzésre, kritikus gondolkodásra ,hogy ne higgyenek el mindent amit a neten látnak. Csak hát kissé visszás szájízet hagyott maga után amiért pont egy megbízható személy tette ezt.


Nem tudom itt kérdés van-e még az esetről, de cikkeket biztos találsz róla.

2023. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%

[link]

De a gyakorin nem találtam meg.

2023. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem. Engem a kiírt kérdés érdekel. (De azért köszönöm.) Ha jól emlékszem, akkor nem a kérdésben említette a leírt kolbászos dolgot, hanem alatta a megjegyzésben. A kérdés valahogy a bizalom elvesztéséről szólt.
2023. júl. 16. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt az az eset, amikor teljesen buta emberek kezdtek el arról okoskodni, hogy mennyi átverhető, buta ember van.
2023. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Végül elém került a jegyzeteim közül. És nem is most tette fel ezt a kérdést a kérdező, és az utolsó hozzászólás sem az elmúlt hetekben, hónapokban történt, mégis én valahogy néhány hete, vagy 1 hónapja olvashattam.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


5-ös! Nem csak tudatlan emberek alkotnak véleményt. Azokat pedig el lehet hagyni, nem kell velük foglalkozni és akkor nem is fog emlékezni arra az ember, hogy tudatlanok kontárkodnak. A kontárok mindenütt jelen vannak ez nem újdonság. Tehát mindig lehetne mondani, hogy tudatlanok okoskodnak. ...

2023. júl. 16. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok


Azért világos volt, hogy az említett kérdés feltevőjéről beszéltem? Aki azon problémázik, hogy az emberek csillagnak néznek egy csillagnak kinéző képet?

2023. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem volt világos, többesszámban fogalmaztál.

Bennem nem maga a kérdés, hanem a tény és a válaszok egy része maradtak meg.

(Akinek kevés ismerete van vagy hibásan is lát, azt nem lenézni, kinevetni, kigúnyolni és sértegetni kell, hanem segíteni kell nekik, elmagyarázni, hogy a tudósok alapjáraton nem álnokságért, hazugságért (és haszonért) csinálják a dolgukat. 12-es válasz tökéletes volt "Miért kellene képesnek lennünk minden tudományos információt ellenőrizni..."

A mások próbára tétele vagy cukkolása - "kezdik feszegetni a határokat" - pedig egy természetes jelenség, de nem azt jelenti, hogy az álnokká és manipuláltá válás folyamatán vannak.

Aki minden információt leellenőriz, az nem ezen a Földön él. Így tehát mindenki átverhető, még az is, aki azt gondolja magáról, hogy nem (ezalatt a kérdezőre utalok).)

Aki sokat képzel magáról (szintén a kérdezőre utalok), azt nyilván nem a józan logika fogja helyre tenni, így nincsen értelme az ilyeneken rugódozni, ingerülté válni tőlük vagy az emlékezetüktől és erősen győzködni. Az a mondanivalóm hozzád (5-ös és 7-es), hogy tovább lehet menni az ilyen embereken és, ha tovább mentél, akkor nem fognak foglalkoztatni és nem leszel ingerült.

Az pedig, hogy kit mi foglalkoztat, ebbe ne szólj bele! Mert biztosan téged is foglalkoztatnak olyan gondolatok, amire más azt válaszolná, amit te "Aki azon problémázik, hogy...".

2023. júl. 16. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!