Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberiség képes új fajokat...

Az emberiség képes új fajokat teremteni a Földre?

Figyelt kérdés

Képesek vagyunk-e új hibrid

állatfajokat létrehozni laborokban? Vagy a vallás megtiltja hogy egy kicsit is istenek legyünk?



2023. júl. 24. 11:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Már megtettük. Ott van például az oroszlán és a tigris hibrid keveréke.

Nem nagyon zavartatták magukat a vallásosak és a vallási vezetők miatta, már amennyire én tudom.


Viszont hirtelen a kérdésről nekem rögtön ez ugrott be:


https://www.youtube.com/watch?v=8A39EFseZ7U


Na az ilyesmit már biztosan nem hagynák szó nélkül, de persze ez sosem fog bekövetkezni mert az ehhez hasonló lények teremtésére még a tudomány sem képes.

2023. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 gungasam ***** válasza:
Az új fajok létrehozása már megtörtént. Például van kutya, házimacska, birka,kecske, házinyúl, tyúk. Bár mindegyik képes visszavadulni de ez csak az életrevalóságukat tükrözi. Jó fajták, jól szolgálnak. Esetleg lehetne nyírható bundájú tehenet kinemesíteni vagy toll nélküli csirkéket de az ilyen próbálkozások hátrányosabbabn érintik a tenyésztőket mint amennyi előnyük van. Az élet nem élet halál nélkül, néhány száz év után nem igazán lehet értelmet adni az életnek pláne szaporulat nélkül. A halhatatlanság csak akkor volna értelmes ha az örök fiatalság vele járna. Amennyiben világlélekké válnánk az nyújthatna valamilyen élményt a sok-sok év életben. Filozófiai kérdés (vagy vallási), hogy nem e válunk azzá ha meghalunk. Az emberiség halhatatlansága csak akkor következhet be ha kiáradás történik a galaxisba. Amikor az emberiség nem egy bolygón "tenyészik" hanem tucatnyin...Sajnos sok a hátráltatója.
márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!