Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valamikor a 90-es években...

Valamikor a 90-es években volt egy szabad szemmel jól látható üstökös. Az utca végén az egyik háztól a másikig nyúlt. (gondolom ez azért az emlékek torzítása) Melyik lehetett ez?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

a Hale-Bopp üstökös, '97-ben

nem tudom, mennyit torzítanak az emlékeid, de tényleg csodálatos látvány volt.

2023. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, mert mindig le akartam fotózni, de minden este majd holnap... Azóta is minden este ma van... :)
2023. júl. 27. 11:43
 3/4 Psycho ***** válasza:
75%

Igen, a '97-es Hale-Bopp volt az. Én is emlékszem rá. Csodálatos látvány volt. Kicsit emléktorzulásnak vélem, amit mondasz, szerintem erre ráéreztél. Ugyan igen nagy objektumként volt fenn az égbolton, ha belekalkuláljuk a csóváját is a méretébe, de ez csak nagyon ideális körülmények közt volt olyan mértékben látható, hogy az 30-40°-ot is kitegyen az égen.

Városban, vagy falvakban, a fényszennyezés miatt nagyjából akkora lehetett, mint a telihold.


Oh, egyébként a wikipedia szerint...


[link]


...4380-ig kell várnod rá, hogy lefotózhasd. Szóval jobb lesz áttérni tartós tejre. :)

2023. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Városban, vagy falvakban, a fényszennyezés miatt nagyjából akkora lehetett, mint a telihold."

Közepes városi körülmények közt is nagyobb volt, mint a telihold, nyilván nem 30-40 °-os, de azért határozott csóvával.

2023. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!