Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek Magyarország legviharos...

Melyek Magyarország legviharosabb környékei?

Figyelt kérdés

2023. júl. 30. 19:06
 1/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Például a Balaton elég sokszor kap belőle.
2023. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kitüntetett hely - mert ez egy kontinensen belüli kicsi ország, ami tagolatlan terepen helyezkedik el.
2023. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Viharsarok:)


De amúgy a mosonmagyaróvár környéke, ahol Ausztriából megérkezik a tengeri levegő.

2023. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Melyek Magyarország legviharosabb környékei?"

Definiáld a "legviharosabbat", mi számít annak?

Csapadékösszeg? Szélsebesség-átlag?


Csapadék szempontjából:

"A legcsapadékosabb az ország délnyugati része, valamint a magasabban fekvő területek, különösen a Bükk, ahol a jellemző csapadékösszeg a 800 mm-t is meghaladja."

[link]


Szél szempontjából:

"A szélsebesség aktuális értékét nagymértékben befolyásolják a lokális tényezők. A szélsebesség a makroléptékű tényezőkön kívül a domborzattól, a felszínborítottságtól és az adott hely környezetében levő egyéb akadályoktól (épületek, fák, fasorok stb.) függ."

[link]


De ezen térkép:

[link]

szerint az ország nyugati fele - főként Győr-Moson-Sopron, Veszprém és Vas vármegyék - a legszelesebb.

2023. júl. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat én a bükk mellett nőttem fel, de olyan vihart meg sosem láttam mint mikor a Tiszánál nyaraltam egyszer…

Akkor ott mondtak hogy mi “hegyi” emberek ilyet nem láthatunk mert s bükk felfogja a vihart…

2023. júl. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!