Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Feketelyukak lehetnek a...

A Feketelyukak lehetnek a determináltság bizonyítékai?

Figyelt kérdés
Ha az anyag a szingularitás felé exponenciálisan a jövőbe gyorsul akkor lehet, hogy az idődilatáció miatt a jövő egyáltalán nem bizonytalan kvantummechanikai szempontból, hanem determinált?

2023. júl. 31. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A (forgó) fekete lyukak esetében maga a téridő forog, méghozzá fénysebességnél is gyorsabban.

A befele zuhanó anyag sosem (vagyis végtelen sok idő múlva) éri el az eseményhorizontot a mi világvonalunkból, hanem egyre lassabban közelíti azt, ahogy egyere lassabban telik ott az idő. A befele zuhanó objektum világvonalából véges idő alatt megtörténik az eseményhorizont átlépése, ami innen végtelen sok idő.


Nem tudom milyen exponenciális jövőbe gyorsulásról beszélsz.

2023. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább azt nem értem, hogy a dedukciót alkalmazó zsenik mint Terence Tao vagy a Mensa tagok szerte a világon vagy hasonlóak miért nem ezekkel a problémákkal foglalkoznak mint a nagy egyesített térelmélet! Már továbbfejlődhetett volna a civilizációnk, szerintem!
2023. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!