Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ausztrál sorozatokban a...

Krwkco kérdése:

Az ausztrál sorozatokban a nők rendszeresen a férfiak bal oldalán vannak. Az azért van, mert Ausztrália a déli féltekén van?

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 09:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igazság szerint nem tudom a választ és az fentebbi válaszolókkal ellentében ezt őszinten megmondom.
15 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Krwkco - a szavazati lehetőségekből ítélve - szerintem ez egy jó beugratós kérdés lesz!

:-D

2023. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak feltünt nekem, hogy nem a magyar illem szerint állnak fel a párok. Nem tudom az okát. Ezért gondoltam erre a kézenfekvő magyarázatra. :-)

De azért lehet valódi megfejtés is, csak rá kellene keresni.

2023. aug. 4. 10:18
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha tényleg így van, akkor nekem van erre egy teóriám:


Valahol olvastam, hogy az ausztrál nők öntudatosabb természetűek (tradíciósan nem nevelik szubmisszív háziállattá őket, mint az iszlám és keresztény kultúrákban), ezért a férfi az említett felállással fejezi ki a dominanciáját.


Az európai kultúrákban is elterjedt szabály, hogy a potenciális ellenfelünket a bal oldalunkra állítjuk (vagy ültetjük a baráti asztaltársaságban), mert a jobb kezünket így tudjuk hatékonyabban használni ellene, ha konfliktusra kerülne sor!

2023. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem még, hogy ez a kérdés inkább a "Társadalomtudományok" kategóriába való - hisz biztos, hogy a kérdéses szokásnak semmi köze sincs a földforgás viszonylagos helyzetéhez.

:)

2023. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a félteke-különbség miatt lenne, akkor gondolom, Dél-Amerikában és Afrikában is így kellene lennie - legalábbis az Egyenlítőtől délre fekvő részeken.

Nem tudom a kérdéses jelenség okát, csak hangosan gondolkodom.

2023. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"hisz biztos, hogy a kérdéses szokásnak semmi köze sincs a földforgás viszonylagos helyzetéhez."

A "biztos" ebben a kontextusban azt jelenti, hogy egyáltalán nem biztos. :-)

Csak nincs ötletünk, hogy van-e összefüggés és nem tudjuk mi az. Specifikus ismeretek hiányában, csak általános elképzelések alapján, alacsony valószínűségűnek tartjuk az ok-okozat kapcsolatot.

Ezt a kis valószínűséget tovább csökkentené, ha ismernénk a valódi mechanizmust. :-)

2023. aug. 4. 11:33
 7/18 A kérdező kommentje:

"Az európai kultúrákban is elterjedt szabály, hogy a potenciális ellenfelünket a bal oldalunkra állítjuk (vagy ültetjük a baráti asztaltársaságban), mert a jobb kezünket így tudjuk hatékonyabban használni ellene, ha konfliktusra kerülne sor!"

Inkább az a szabály, hogy az udvariassági ranglétrán a magasabban állót ültetjük a jobb oldalunkra és az alacsonyabban állót a balra. Függetlenül attól, hogy melyikkel vagyunk jobb viszonyban.

2023. aug. 4. 11:36
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A szokásunk onnan ered, hogy az úri társaságban, akik a nemeseket jelentik, a bal oldalon volt a kard és ezért került a jobb oldalra az asszony, egyrészt hogy hamarabb ki lehessen rántani, ha kell, másrészt hogy ne böködje kényelmetlenül a feleség oldalát.

Amikor Ausztrália benépesült, akkor már a kardviselés nem volt létfontosságú, meg ugye a gályarabok, akiket odavittek, ritkán büszkélkedtek az oldalukon szablyával, így náluk ez nem lépett szokásba.

Valószínűleg bármely oldalon lehet a hölgy, nincs ilyen preferált irányuk.

2023. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7 (11:36)

Krwkco - te sem vettél még részt egy légkondis teremben zajló izzasztó tárgyaláson egy multinál. A "céges kultúrában" ugyanis az említett szabály egy általános jelenség!

2023. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, amit a nyolcas ír, azt többek között a magyar származású Michael Korda "Hatalom" című könyvében is említve van, amit a Bagolyvár könyvkiadó magyar nyelven is kiadott!

:)

2023. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!