Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A pécsi Édesanyák útja Édesany...

A pécsi Édesanyák útja Édesanyák István geográfusról lett elnevezve?

Figyelt kérdés

Mindig azt gondoltam, hogy azért az a neve az utcának, mert ott található a szülészet. De ezt találtam a Google Maps-en:

[link]


Valóban élt egy ilyen nevű geográfus? Ha rákeresek a nevére, csak a fenti Google Maps bejegyzést találni. Lehet, hogy ez csak egy médiahack? Egyáltalán ott van ez a tábla? A fényképen nem látni, hogy ténylegesen kinn lenne a házfalon.



#Pécs #geográfus #Édesanyák István
2023. szept. 6. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1965-ben nem létezett, vagy legalábbis nem volt elterjedve az a homokfúvásos módszer, amivel ezeket a betűket mélyítették a kőtáblába. Akkoriban nem is CNC-ztek, hanem kézzel véstek. Már ha vésték, mélyítették egyáltalán: miért nem sima a kőtábla felülete, mi indokolja rajta azt az érdességet? PS effektnek tűnik.

A StreetView fotók alapján látszania kéne valamelyik épületen a táblának, hol van?

A kiemelt képen teljesen torzulás nélkülinek tűnik a tábla, ha nem kifejezetten komoly felkészültséggel állt a fotós a munkának, baromi nehéz volna ennyire pont derékszögből fényképezni.

Gyanítom, április elsejének, vagy valaki vicces kedvének van köze a dologhoz.

2023. szept. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez remélem valamilyen jó belső poén :D Ez a "geomorfológiai kutatóintézet" sem tűnik valóságosnak.
2023. szept. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó :) Ezt frankón le kéne gyártatni és felszerelni az egyik házra. Biztos akad 1-2 csóró nyugdíjas az utcában, akik egy huszasért belemennek.
2023. szept. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!