Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel, hogy a narancs 6...

Tegyük fel, hogy a narancs 6 cm hullámhosszúságú rádiósugárzást bocsát ki. Mekkora átmérőjű rádiótávcsőre van szükségünk, hogy egy narancsot ezen a hullámhosszon meg tudjunk különböztetni egy vödörnyi narancsban a Holdon?

Figyelt kérdés

2023. szept. 18. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed tegnap meg lett válaszolva 600 nanométeres hullámhosszra. A számítási módszert is többen elmagyarázták vagy linkelték.


Tiszteld meg azzal a többieket, hogy a rögeszmés problémáidat (narancsok elektromágneses távérzékelése kozmikus távolságok esetén) önállóan kiszámolod, hisz minden tudást már megkaptál hozzá!

2023. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

P.S.

Mellesleg egyszerű arányszámítással már lejön, hogy kb. a Föld átmérőjének a harmincszorosa lenne a feladathoz szükséges leképezőrendszer mérete.

2023. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól gondolom egy narancs nehezen tud 6cm-es hullámokat kibocsájtani, mert az átmérője ennél kisebb.
2023. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 - nem jól gondolod, mert a narancs mérete kb. optimális egy hangolt 6 centiméteres elektromágneses sugárzónak!


(Ebből látszik, hogy a kérdező se hülye, csak szórakozásból hülyébbnek tetteti magát, mint amilyen valójában.)

2023. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
4:nálam határeset de akkor ezek szerint azok a narancsok amiket én szoktam venni nem optimális gömbsugárzók, mert amit itt árulnak 4-5cm átmérőjüek (most megmértem párat).
2023. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha megnéznétek rájönnétek hogy nem ugyan az a két feladat…
2023. szept. 18. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztük igen. Láttuk, de attól még a megoldás hasonló.
2023. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 (12:59) - én ekkora méretben csak nagyon elfajzott narancsfajtákat ismerek. Amiről te beszélsz, az a mandarin-gyümölcs méretének felel meg!
2023. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt nálunk ilyet árulnak. Néha van nagyobb de az ritka, ezért gondolom, hogy ez az átlagos méret. De ha ez kicsit akkor elfogadom, hogy egy átlagos narancs az már akár sugározhat 6cm-en :)
2023. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 (13:23) - szerintem közösségi szinten kéne valamit tennetek a déligyümölcs-kiskereskedő árukínálatának javítása érdekében.

:-)


Mellesleg a hatékonynak számító hangolt sugárzók fél hullámhossznyi mérettől kezdődnek!

2023. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!